Minu lugu: Kuidas läbipõlemine aitas luua tasakaalus elustiil ja alustada vaimse treeninguga
Minu lugu: kuidas läbipõlemine aitas endast hoolima hakata
Jagan täna enda lugu, kuidas kunagi arvasin, et 110% panustada on lahe asi, kuidas ütlus “kes rohkem teeb, see rohkem jõuab” sai minu poolt testitud ja kuidas läbi 400% tööd tehes jõudsin punkti, kus lisaks enese kulutamisele avastasin, et peaks enne õppima ka tehnikaid enda turgutamiseks ja oma vaimu treenimiseks ja vastupidavuse tõstmiseks. Minu jaoks tuli murdepunkt 2012. aastal, mis oli justkui kõige edukam aasta minu elus. Täna tagasi vaadates ja tähistades vaimse tervise päeva võin öelda, et tollal tehtud valik võtta pea aasta pikkune karjääripuhkus Ibizal oli parim otsus minu elus. Nagu ka puhkuse lõpetamine ja oma enda talendi, oskuste, huvide ja sellest kujunenud ettevõtte loomine oma tingimustel. Tänaseks on saanud minu veendumusest, et igaüks saab ja peakski ise vastutama oma elu, tasakaalu ja töö sisu eest minu töö. Olen selleks loonud persoonibrändi mudeli ja mu kallid kliendid võivad tunnistada, et see toimib. Oled sa raamatupidaja, personalijuht, teadustöötaja, arendaja, juht või õpetaja. Eelkõige püüan aga ise oma elu ja tööga eeskujuks olla.
Just seetõttu soovin jagada oma lugu. Tegemist on hiljutise esinemisega sartupjuhtidele Sofias (SHEleader konverents). See on mulle väga tähtis ja personaalne, sest üldiselt ma enda lugu avalikult ei räägi. Ma loodan, et see inspireerib nii naisjuhte kui meesjuhte julgemalt tegema valikuid ENDA VAIMSE TERVISE KASUKS.
Keskendu olulisele, planeeri sisse puhkus ja eneseareng
Mõned tähtsamad punktid, mida olen oma elus õppinud, mis aitavad luua tasakaalu, olla vaimselt tugev ja luua elustiil, kus ei peagi tegelema asjadega ja inimestega, situatsioonidega, mis teevad sulle – olgem ausad – vahepeal ainult kahju.
- Oma elu tuleb kujundada ise. Enda järgi. Kui see otsus tehtud, on sul vaja vaid veidi juhendamist ja sa liigud kiirelt edasi valitud suunal. Üheks “juhendajakas” võib olla persoonibrändi mudel.
- Vali oma rütm ja maht (minu 50-50 põhimõte). Mis on sinu töö iseloomu ja sinu enda füüsist ja vaimset poolt arvestades sobiv maht tööle, loomingule, hobidele, perele …?
- Perioodid muutuvad, prioriteedid muutuvad. On aegu, kui töö ongi kõige tähtsam ja seda tuleb teha vahel 24h. Minul on see praegu. Aga ma tean, et ma võib iga hetk öelda kliendile, et nüüd ma ei suhtle ja ma lähen aerutama. Sest mul on seda vaja energia taastamiseks. On aegu, kui pere on tähtsaim. Siis teavita sellest, vahepeal peab selgitama teistele, mida sinu pereseisu muutus sinu jaoks tähendab. Inimesed mõistavad. Aga rääkida tuleb. Vahepeal on oluline õppida ja katsetada, kombineerida uusi oskusi vanade kogemustega. See on ok. See on rohkem kui ok! Katseta!
- Õpi vastupidavust. Teema, mis minuni üsna hilja jõudis, kuid nüüd on suur osa minu elust. Vaimne treening ja vastupidavuse ehk resilientsuse õppimine. Enda sisekõne positiivseks muutmine, enesetõhususe tõstmine, harjumuste muutmine, samm-sammult enda treenimine läbi hetkele keskendumise, andestamine.
- Tee seda, mida sa ei saa mitte teha. Kui midagi enam ei toimi, siis tuleb teha raskena tunduvaid valikuid. Vahepeal lahkumine, millegi lõpetamine tundub raske ja loobumisena, kuigi võib hoopis olla võit ja uue hinguse saamine. Seega julge kuulata iseennast ja teha vajalikud lõpetamised, et midagi uut saaks alata.
- „Parem 3 päeva rohkem puhkust kui 1 päev liiga vara treenima hakata“. Spordiga tegelemine (alates Ibizas elamisest ja konkreetsemalt aerutamise avastamisest – seega üsna hilja oma elus) on mind väga palju õpetanud puhkama. Kui sa oled väga palju pingutanud ja õigel ajal ei puhka, siis võivad tagajärjed olla katastroofilised. Kuni sportlasekarjääri lõpetamiseni. Seega pigem puhka veidi rohkem, kui vähem. Ja tea, et sa peadki vahepeal ise seda treenerile, tööandjale, kaaslasele ütlema, et sa vajad puhkust – teised ei ole sinu kehas ja peas. Kui nad ei mõista, siis saada neile see postitus või palu minuga rääkida ;).
- Leia oma süsteem. Oma süsteem aja planeerimiseks ja teha-nimekirjade koostamiseks. Oma aeg, kuna oled efektiivsem, kuna pead loovate asjadega tegelema. Keegi ei tunne sind nii hästi kui sina!
- Õnn on vahepeal puuduva puhkuse ja segaduse taga peidus. Olen näinud oma persoonibrändi strateegia coachingu klientide pealt, kuidas tunnike-kaks vestlust, elu ja valikute kaardistamist ning iga tegevuse hindamist oma visioonist lähtuvalt aitab kohe saada selgust, kus on kitsaskohad ja kus peitub õnne võti. Vahepeal avastatakse, et sellist elu just tahtsin! Või et kui ma loobun sellest ühest tööst, siis mul on juba järjekord oma teenuse pakkumiseks. Või et finantsiline turvalisus ongi tagatud, kui valin oma oskuste rakendamise, mitte kindla, aga igava töö, kuhu ma kauemaks kui 6 kuuks ei jääks. Selle teadmisega saavutatakse kohe tegutsemisrõõm, rahulolu ja mõistmine, et tõesti – kõik on juba olemas!
Mis on tasakaal sinu jaoks?
Siin on pilt viimases töö ja eraelu tasakaalu seminari osalejate arvamusest, mis on tasakaal nende jaoks. Kuidas see sind kõnetab? Mid tunned, et sinul on tasakaalust puudu? Mis taksitab sul seda saavutamast? Vaata kindlasti siinset blogi, sest leiad siit palju soovitusi ja nõu vaimu turgutamiseks, eesmärkide seadmiseks ja oma elu kujundamiseks!
Persoonibrändi ja kommunikatioonijuhtimise nõustaja, ettevõtja, elustiili blogija ja soorituscoach. Minu fookuses on toetada neid, kes plaanivad tuua enda elus ja maailmas positiivseid muutusi, luua oma elu oma tingimustel. Teen seda läbi tervikliku persoonibrändi, mõjujõu avastamise ja vaimse treeningu coachingu ja koolituste. Vabal ajal joon liiga palju kohvi, katsetan taimsete toitudega ja käin Emajõel aerutamas.