• et

Mida möödunud aastal endale kinkisid?

Mis on kolm kingitust, mida endale see aasta tegid?


Aastat võib kokku võtta mitut moodi. Mina otsustasin sellel aastal vaadata aastale kui kingitusele. Veel enam, mõelda sellele, mida ma ise enda heaks ja arenguks tegin. Lõpetasin just selle kirjutamise oma päevikusse ja julgustan ka sind seda tegema. Saad alustada küsimusega: “Mis olid kolm kingitust, mis ma iseendale see aasta tegin?”

Sinu jaoks elu muutvad sündmused ei pea teistele näha olema

Ma ei jaga neid ja ei arva, et ka sina pead neid vastuseid kellegagi jagama. Nähes kõiki neid postitusi, kus võetakse kokku oma aasta saavutusi ja see on suurepärane – ka minul hakkas mõte käima, et mis olid märgilised sammud, saavutused, mida võiks presenteerida. Kuid olulisemaks pean ma neid saavutusi, mis on intiimsemad, sinu sees, sinu enda jaoks tähtsad. Asjad, mida sa ei saa panna CV-sse või oma BIO-sse kõigile näha. Ja ometi on nad ilmselt sinu maailma muutvad, sinu väärtustest inspireeritud, sinu identiteeti tugevdavad. Asjad, mis ei pruugi teistele olulisedki tunduda. Olgu see enda eest seismine väga ebamugavas situatsioonis, olulise igapevase panuse andmine millegi paremaks muutmisel ja viisil, kus keegi kunagi ei tea, et see olid sina, mingi arenguhüpe, mida on võimatu sõnadesse panna, aga sina ja võib-olla sinu coach ja lähedased teavad. Just need kingitused on need kõige tähtsamad.

Need kingitused, mis loovad tähendust sinu ellu ja teevad pingutused mõttekaks. Need on sügavalt isiklikud ja sisulised kingitused sulle. Neile ei pea olema võimalik panna hinnasilti või kaubanduslikku väärtust. Need ei ole tehtud teiste jaoks.

Kui oled veel oma kokkuvõtteid tegemas – aastalõpu või mõne projekti lõppemise, töösuhte lõpetamisel, siis mõtle, millise kingituse sa selle kogemusega said?
Pane oma salajasse päevikusse ja jaga ehk oma lähedasega, kes mõistab. Võid ka mulle jagada, et rõõm oleks mitmekordne.

Toredaid tõelisi kingitusi pühadeks ja uueks aastaks!