• et

Hoog sisse: 4 soovitust ettevõtlikuks ja tasakaalukaks sügiseks

Sügis on suurepärane aeg. Lisaks minu sünnipäevale on see aeg, kus kõik muutub värviliseks ja inimesed on tegusad. Olles ise suurema osa ajast väga aktiivne, meeldib mulle see aeg, kuna rahvas on vastuvõtlikum, avatum ja tänu suvepuhkusele ka naeratavam ja rõõmsam. Mõeldakse enesearengule (kooli minek) ja tööalastele eesmärkidele. Kogu selle melu juures on aga oht, et väga kiiresti saab kalender täis miljonite väikeste tegemistega, siht võib silmist kaduda ja sisse tuleb inertsist tegutsemine. Et see ei juhtuks, siin 4 minu soovitust, kuidas veidi luua selgust, nõuanded, mis aitavad hoida pilgu peal tõelistel prioriteetidel ning era- ja tööelu tasakaalul.

4 asja, mida oma ettevõtmiste edu tagamiseks silmas pidada

  1. Kogumise aeg. Sügis on kogumise aeg, nii soovitan ka sul enne suurt tegutsemist olla kindel, et see on eesmärgipärane ja sinu tegelikele karjääri- ja ettevõtlussoovidele ning oskustele vastav. Vaata oma tehtud tööd, saadud kogemusi ja õpitut avatud pilguga, ennast hoolivalt – sa tead rohkem, kui sa ise tunnistad. Abiks võib olla detailne CV ja portfoolio koostamise nõuanded. Audit.
  2. Leia maksimaalselt kolm oskust, teadmist või kogemust, mida järgmise kuue kuu jooksul soovid kasutada ja arendada. Olgu see erialane tegevus või hobi, pehme oskus (meeskonna juhtimine) või väga praktiline oskus (uue keele õppimine). Midagi, mida tunned, et pead rohkem rakendama ja endas arendama ja mis aitaks sul mugavusstsoonist välja tulla. Mis teeks sinu teenuse paremaks ja aitaks sul mõista sinu tööd ja kliente paremini? Mis aitaks sul end teostada? Ja siis leia projekte, kliente, koolitusi, kus saad end kas juurde õppida või oskust läbi reaalse kogemuse arendada.
  3. Sea sisse “Minu” aeg. Ajaplaneerimises on töö ja õppimise märkimisega samatähtis ka endale pühendatud aja märkimine (ja sellest kinni pidamine). Eelkõige pead ju hoidma end, väärtustama end ja oma aega. Sest kellel on kasu väsinud, pahurast ja laialivalguvast sinust? Aga just see juhtub, kui sa vahepeal ei puhka. Õpi tegema mitte midagi. Vaatama lakke, taevast või kuulama muusikat, tegema vaid ühte asja korraga. Kõnni, oleks muidugi minu lemmiksoovitus (leia Eesti matkaradade sooviusi), aga sulle võib sobida hoopis kunsti tegemine (mine nt Mari-Liis Makuse koolitustele), mine sporditreeningule või teatrisse, võta endale vaba lõuna ja naudi head toitu (näiteks Scheeli Restoranis – minu viimase aja parim kogemus) ilma arvuti ja nutitelefonita. Usu mind, sulle tuleb mitmeid häid ideid ja näed, et paljud asjad on tegelikult väga hästi.
  4. Kvaliteet kvantiteedi üle. Kui sa ei jõua kogu koolitööd teha, tee pool, aga tee hästi. Anna endale ja klientidele pigem väiksed lubadused ja kui jaksu on, ületa need. Nii väldid stressi, mis sunnivad sind karjääripuhkusele minema. Ja nii lood adekvaatse kuvandi, et sa teed asjad õigeks ajaks valmis ja isegi teed rohkem. Nii tekib ka enda suhtes suurem enesekindlus, mis taas tõstab rõõmu ja rahulolu endast ja oma tööst. Rõõm kumab välja ja nii tõmbad enda juurde häid kliente ja projekte.
  5. Mis soovitus võiks viies olla? Hea meelega kuulaks, mida sina soovitaks sel sügisel tähele panna, teha. Saada see mulle liisi@persoonibrand.ee ja jagan seda ka teistele, kes on sinuga samas “paadis”.

Persoonibde turundusagentuur jätkab oma tavapärast unikaalset tegevust

Sellel sügisel jätkame Agentuuris oma tavapäraselt unikaalset tegevust eraisikute, ettevõtjate, ekspertide ja juhtide nõustamise, persoonibrändi kujundamise, visuaalse identiteedi loomise, blogimisnõu andmise ja turundusplaanide tegemisega. Kuidas me täpsemalt saame abistada, leiad teenuste lehelt. Jälgi ikka ka persoonibrändi blogi ja Facebooki.

Edukat sügist!

Sinu,
Liisi Toom

Leave a Reply