• et

Lihtne idee aasta planeerimiseks+allalaetav plaan aastaks

Oma aastat planeerides on hea, kui saad vaadata sellele terviklikult ja alustada laia pintslitõmbega. Enne igasugust planeerimist ja strateegiate loomist julgustan sind iseenda, oma ekspertvaldkonna või äri suhtes teha läbi SWOT analüüs, olla selge oma visioonis ja selles, kuhu pikemas perspektiivis liikumas oled. Kui suur pilt on ees, on lihtsam teha igapäevaseid otsustusi ja valikuid. Üks viis, mida saad kasutada nii aasta

 • turundusplaani,
 • ettevõtte strateegia,
 • enesearengu
 • eesmärkide saavutamise
 • missiooni elluviimise

või muu pikemaajalise tegevuse visualiseerimisel aasta lõikes, on igale kuule oma TEEMA valik.

Üks kuu, üks teema

Nimelt, enne kui hakkad nädalaid ja päevi planeerima, eeldades, et sinu aasta visioon või üldine fookus (aasta eneseavastuseks, aasta firma kasumi tõstmiseks, aasta õppimiseks, jne., jne.), lisa igale kuule kindel fookusteema. Iga teema, ehk siis kokku 12 teemat, peaks tervikuna kokku aitama sul saavutada üldist eesmärki või prioriteeti.

Paindlik aastaplaan

Selle aastaplaani võlu on tema paindlikkuses.

 1. Saad arvestada oma firma või tegevuste hooajalisusega (suvel enamasti kõrgkoolid ei tegutse või vastupidi, saad suvel kui on vähem tööd, keskenduda tegevustele, mida kliendirohkel ajal ei saa teha.
 2. Saad jagada suure eesmärgi kergeteks sammudeks.
 3. Saad hajutada olulised teemad loogilisesse järjekorda ja nii plaanida oma aega selgemalt.
 4. Saad selgelt ka pildi, kas ja kunas puhkad pikemalt. Kurnatud ja läbipõlenuna on väga raske kaua oma (unistuste) tööd teha ja elu nautida.
 5. Teemade hajutamine teeb planeerimise põnevaks.
 6. Iga kuu annab juba kindlasti idee, millele pead keskenduma (seotud mõne riigipühaga, mõne messiga, kus pead kohal olema ja milleks palju tooteid ette valmistama, mõni konverents, kus pead osalema ja mis annab sisendit uueks koolituseks).
 7. Saad otsustada, et aastas ongi 3 olulist teemat ja jagad need 12 kuu peale ära (1 kuu jääb puhkuseks ;)).

Sinu selge 2019. aasta plaan

Tegin sulle alla laadimiseks, välja printimiseks ja seina peale või kalendri vahele panemiseks aasta kalendri, kus igas kuus on mõned read: nii on sul ruumi lisaks kõige olulisemale (loe 80/20 printsiipi otsuste tegemises ja ajaplaneerimises) ka väiksema tähtsusega, aga kindlasti tegemist vajavate eesmärkide jaoks.

Kliki PDF-i allalaadimiseks järgmist linki: aasta planeerimise tööriist.

Muide, sa ei pea alustama alati jaanuarist, võid seda teha ükskõik, mis kuul!

Kirjuta mulle, milline eesmärkide seadmisega seotud küsimus sul praegu muresid valmistab? Saada liisi@persoonibrand.ee või lisa kommentaaridesse.