• et

Coachingu harjutus: loobumine

Mis on üks asi, millest oled valmis loobuma, et teha ruumi uuele?

Palju jõudvad inimesed, kellel on mitmekülgsed huvid on ikka kogunud enda päeva rohkelt töid-tegevusi, oskusi, teadmisi, väljakutseid, arenguplaane. Iga tegutsemisega kasvab sinu võimaluste arv, teadmistepagas ja uudishimu. Kasvab ka kohustuste, ajaröövlite arv. Kuni enam ei jõua. Tekib küsimus: Milleks kõik see? Algsest unistuste elust on saamas (ebameeldiv) rutiinne protsess, mille siht on küsitav. Okey, see on nüüd väga mustade prillidega öeldud, kuid tihti just sellised situatsioonid on need, kus inimesed hakkavad coachilt küsima:

– Kuidas saaksin oma aega planeerida paremini?
– Kuidas saaksin selgitada oma eesmärki?
– Ma tahaks hakata midagi muud tegema, aga ei oska valida. Jmt.
– Kust leida motivatsiooni?

Need kõik on vajalikud küsimused. Veel parem on hoida motivatsiooni-eesmärkide-karjäärivalikute ja elustiili küsimused regulaarselt silme ees. Alati see ei õnnestu. Siin on mulle üks väike harjutus.

Harjutus oma elus ruumi tegemiseks

Mõtle möödunud nädalale, kuule – mis on üks väike harjumus, oskus, tegevus, suhe, projekt, millest oled valmis loobuma? Loobuma, et saada endale tagasi kontroll oma aja üle, ruumi rekalibreerimiseks ning oma valikute üle rõõmu tundmiseks ning vajalikuks arenguks, mis viib sind sinu töös või elus järgmisse etappi? Pane see kirja. Kui saad kirja mitu asja, võta aega mõtisklemiseks ja vali üks tähtsaim.

Selleks, et saada uusi tulemusi, peab tegutsema uuel moel

Pane tegevus, suhe oskus, mida enam ei vaja (visuaalselt) õhupalli sisse ja kuijutle, kuidas see ära lendab.

Sa ei saa teha kõike seda, mis sa praegu teed samas mahus, kui tahad midagi muuta ja midagi oma ellu juurde. Küsimus on, millest sa oled valmis loobuma? Vali vähemalt üks, kasvõi kõige väiksem asi. Kui oled visuaalne inimene, pane see pildil oleva kuuma õhupalli sisse ja näe, kuidas see minema lendab. Ole seda tehes tänulik, sest mingi hetk oli see sulle oluline, ehk isegi elutähtis ja seotud suure pingutusega.  Kuidas end tunned, kui seda tegevust sinu enam elus ei ole? Kas see on kergendus, hirm, lein? Kõik need tunded on normaalsed. Siiski, lõpuks on oluline aga otsustada, kas ja mis sind täna sinu tulevikku luues tegelikult toetab ja mis sind selleni tegelikult viib. Kui tänased valikud seda ei tee, siis on aeg uusi valikuid teha.

Hoia end veidi tagasi enne, kui tühja kohta täitma hakkad, pigem vaata, kas peale esimest loobumist leiad veel mõne vana mälestuse, ülesande või iganenud valiku, mis ei ole enam sinu jaoks oluline.
Mõnusat valimist ja siis kerget ilma selle lisakoormata edasiliikumist🎈🎈🎈
Coachinguga õpid ennast kuulama👂