• et

Video eneseesitlus on siin, et jääda

Videolind.ee võimaldab tööandjatel saata kandideerijatele küsimusi, millele viimased peavad video teel vastama. Kuidas olla video eneseesitluseks valmis?
Videolind, video CV, videoesitlus, kandideerimine, tööle kandideerimine

Videolind.ee: Video eneseesitlus kandideerimisel on tänapäev. Ole selleks valmis!

Alustame persoonibrand.ee portaalis uue rubriigiga, kus tutvustame põnevaid vahendeid ja portaale, mille kaudu saab tööle kandideerida, tööd otsida või end esitleda. Täna leiab internetiavarusest väga palju erinevaid tööriistu, mida ühelt poolt kasutavad personalijuhid ja ettevõtted kandidaatide leidmiseks ja nende haldamiseks, teisalt kasutavad kandidaadid enda esitlemiseks ja leitavaks olemiseks.

“Tänan kandideerimast: Palun vastake küsimustele video vahendusel” – sinu võimalik tööandja

Kui sulle järgmise tööle kandideerimise ajal saadetakse ettevõtte poolt link, et palun vasta küsimustele video teel, siis ilmselt on tegu Videolind.ee lahendusega. Esimesena tutvustamegi sulle põnevat tööriista, mille kaudu peavad kandidaadid vastama võimaliku tööandja küsimustele video teel, tegema videoesitluse. See värbamistarkvara teeb elu kergemaks personalitöötajatele. Kuna video abil enda esitluse tegemine on juba ammu päris populaarne, küll seni “saada video endast” kaudu, siis tuleb sul kui kandidaadil mõelda, kas ja kuidas end videos esitleda. Selles aitabki Videolind.ee asutaja ja tegevjuht Tanel Maandi, kes persoonibrändi ja juhtimise portaali küsimustele vastas.

Videolind – värbamistarkvara, mille abil saab tööandja kandidaadist terviklikuma esmamulje

1. Videolind – Millega on tegu ja kellele see on suunatud?

Videolind on personaliinimestele loodud videopõhine värbamistarkvara, mille eesmärk on lühendada värbamisel eelvalikut. Võrreldes traditsioonilise CV-ga, saab Videolinnuga kandideerijast terviklikuma esmamulje.

2. Mis kasu on sellest tööle kandideerijale?

Kandidaat saab endale sobival ajal vormistada tööintervjuu, kodust lahkumata. Kesise/puuduliku CV puhul võib video luua kuvandi, mis aitab konkursil edasi pääseda. Lisaks eelmainitule, saab kandideerija lihvida esinemis- ja esitlusoskust.

3. Mida peab kandidaat teadma enne, kui hakkab Videolind.ee-d kasutama? Soovitused ettevalmistuseks?

• Kui soovid tunda ennast kaamera ees loomulikumalt, siis kujuta ette, et teisel pool kaamerat on vestluskaaslane.
• Riietu nagu sa riietuksid tavaliseks töövestluseks.
• Kontrolli, et su veebikaamera ja mikrofon on töökorras.
• Vali endale taustaks neutraalne ühevärviline pind, mis ei viiks sinult tähelepanu kõrvale.
• Vaata, et su nägu oleks piisavalt valgustatud ja suuna valgus enda poole eest-mitte tagantpoolt.
• Hinga enne alustamist paar-kolm korda sügavalt sisse ja välja – see aitab vähendada närvipinget.
• Jää iseendaks.

4. Inimene saab läbi teie kanali end esitleda, müüa end võimalikule tööandjale. Mis on kasulikud nipid just seda kanalit silmas pidades?

Inimhääl on pealtnäha lihtne instrument, tegelikult keerulisim. Selle instrumendi osav valdamine annab kandidaadidele video salvestades suure eelise. Kontrollida ja korrigeerida saab kõne tempot, tämbrit, sügavust, kõrgust, valjudust ja rõhuasetust. Näiteks sügav rinnakust rääkimine lisab häälele võimsust, autoritaarsust ja usaldust. Mõjume kuulajale ärevalt, kui räägime kõrgelt. Monotoonselt rääkides kaotame kuulaja tähelepanu. Kõiki eelmainitud hääle elemente on kandidaadil võimalik treenida, et sooritus oleks maksimaalne.

5. Huvitavaid lugusid ja näiteid, mis Videolind.ee kasutamisel kandideerimisel on juhtunud?

Ühel konverentsil rääkis videoküsitlusel osalenud kandidaat, kuidas tal oli läinud üks videovastus aia taha. See pani ta vanduma, mis mõistagi jäi videosse. Mis selle loo juures kõige lahedam – kandidaat osutus konkursil valituks. Võitjaks jäi kandidaadi ehedus ja ausus.

6. Mis on kõige suurem NO-NO end esitledes? Kas on üldse sellist asja?

Näitlemine (kui ei kandideeri just teatrisse või filmi) – seda tehes petab kandidaat nii ennast kui tööandjat – kaotajaks jäävad mõlemad.

Videolind.ee asutaja Tanel Maandi

7. Kas persoonibränding on oluline kandideerimisel edu saavutamiseks?

Kindlasti on oluline. Kui inimene on enda jaoks välja mõelnud, mis isikuomadused/oskused teevad ta tööturul unikaalseks ning millist tööd ta tegelikult teha tahab, siis kandideerimisel edu saavutamine on vormistamise küsimus. Tugeva persoonibrändi olemasolu võib luua olukorra, kus tööle kandideerimine ei ole enam vajalik, sest juba teatakse, milles inimene on ekspert.

Video eneseesitlus on tulevik?

Videolind.ee-d kasutavad juba väga paljud suured firmad: SEB, LHV, Pipedrive, Telia, talendipankade haldajad nagu Fontes ja Talentor. Tänaseks on Videolind.ee kaudu tööandjad saanud juba üle 2000 kandidaadi videoesitluse. Seega on sul suur tõenäosus saada oma kandidatuuri peale vastav link ja palve oma video eneseesitlus saata. Ka ajakirjanikud küsivad järjest rohkem ka minu käest nõu – kuidas siis teha video eneseesitlust? Võib ilmselt julgelt öelda, et video eneseesitlus on juba käesolev reaalsus. Seega jääb mul vaid küsida:

Milline on sinu kogemus video-intervjuudega, olgu siis ise oma meetodtel saadetult või Videolindu kasutades? Mis on sinu arvamus video eneseesitluse kohta. Milliseid küsimusi veel kandideerimine tekitab?

Kommenteeri seda Facebooki lehel või siin postituse all, et saaksime sulle anda nõuandeid, mis edasi aitaksid!

 

Jäta oma kommentaar