• et

Vali ise oma karjääristrateegia – suvine loovusharjutus!

 

Loovusharjutus suvepuhkuseks: Millist võimalust kasutada?

Valmisolek karjääripööreteks

Suvepuhkused on alanud! Paljudele on see ka aeg kokkuvõtete ja plaanide tegemiseks, uute (karjääri)plaanide loomiseks ja setitamiseks. Natuke nagu jõulud ja aastavahetus. Mõtlesin, et jagan oma raamatu “Valikute ristteel” sisukorda, kus iga peatükk võib olla prompt, loovuse starter, et mõtelda oma elurütmi ja tööalaste väljakutsete peale.

Näiteks hakkad sisukorda järjest lugema ja valid esimese, mis kõnetab ja püüad leida, mis võiks selle idee taga olla ja kuidas seda kasutada oma analüüsi või plaanide tegemiseks. Paljud on üsna enesestmõistetavad, osad keerulisemad. Siin pole õigeid ja valesid vastuseid vaid just see, mis sulle parasjagu seostub. Soovitan, pane mõtted ka kirja ja aruta sõprade, lapsega, kaaslase, kolleegiga või kui ise tegeled inimeste nõustamise-coachimisega, saad seda tööristana kasutada.

Kõige põnevam on muidugi selle kohandamine endale ja kasutamine oma strateegiate loomiseks. Kui ise ei taha niiiiii palju mõelda, siis loomulikult saad raamatut spikrina kasutada või tulla minuga vestlema karjääricoachingule. Aga siin ta on:

22 võimalust karjääri kujundada:

1. Nullist tippu ehk from zero to hero
2. Sujuv üleminek uuele karjääriteele
3. Keskkonnavahetus
4. Ootuste ümbermõtestamine
5. Alusta puhkusest
6. Aktsepteeri teadmatust
7. Strateegia loomine
8. Uuele tasemele jõudmine
9. Vanade unistuste realiseerimine
10. Hobide äriks tegemine
11. Karjääripuhkus
12. Persoonibrändi kujundamine
13. Tasakaalu leidmine
14. Topeltelu
15. Ametijuhendi koostamine
16. Väärtused ja missioonitunne kui hindamiskriteerium
17. Elustiil treeningkava järgi
18. Tee uitmõte teoks
19. Otse asja kallale
20. Küsi ja sulle antakse
21. Tule, nagu sa tahad olla
22. Ole iseenda juht
Iga risttee on võimalus

Sa ei pea võimalusi ootama

Karjääri ja elu kujundamine ei pea olema stressirikas protsess, mis sõltub tööandjast ja klientidest. Selleks aga tuleb panustada väikeste sammudega, teadlike valikutega igapäevaselt, arvestades oma rütmi, eesmärki ja tulevikuplaane. Kohati on oluline panustada ka ühiskonda ja tööturumustrite muutmisele laimalt, sest olgem ausad, tänane süsteem ei ole enam töötav. Seega mõtle, mis on sinu jaoks täna tähtis, mis ilmselt mõne aasta pärast ja kuidas saad sina tegutseda viisil, et valikud oleks olemas ja head?

 

Raamat “Valikute ristteel” saadaval hästi varustatud raamatupoodides, Pilgrimi veebipoes ja esinduspoes, raamatukogudes ja küsida võid ka minult. Kui loovharjutus andis vastuseid, millega soovid koos minuga edasi tegutseda, et luua rohkem selgust ja sobivaid plaane, siis kirjuta liisi@persoonibrand.ee.