• et

Turunduses on eelkõige oluline kindel fookus

Mis eneseturunduses tegelikult toimib?

Sul on talenti. Ma tean, et on. Kui seda läbi oma töö või eneseesitluse ei näita, polegi võimalik sind sinu talendis rakendada. Tõsilugu.

Olen ust koostanud suurepärase kursuse persoonibrändi turundusest – see on kombinatsioon minu kogemusest klientidega ja hõlmab persoonibrändi mõtteviisi, turunduse tehnikaid ja ajaplaneerimise ühendamist tervikuks. Sest just kõik need küsimused on ühel enda tööd ja tegemisi maailmale nähtavaks tegeval inimesel. Olgu ta raamatupidaja või kunstnik, ettevõtte juht või vabakutseline. Kõige olulisem trikk siin on mõista, et sa pakud oma oskusi, teadmisi, talenti. Ja seda omal viisil (sinu elu, sinu reeglid!). See, et sul on talent, ma ei kahtle, küsimus on, kas sa ise oskad selgitada, mis see on ja kas sa ise näed selles väärtust. Et oma oskusi aga eneseturunduse kaudu nähtavaks teha, on vaja fookust.

Jäta see endale meelde. Kirjuta mulle, mis on see üks fookus, millele NÜÜD keskendud

Hunt kriimsilmast selge fookusega tegijaks

Ma tean seda soovi teha mitut asja korraga. Ja see on ka võimalik, kuid nõuab tohutut distsipliini, eneseselgust ja turunduse mõttes võib mitut teemat enda nimega seostama hakates kuluda palju aega, et inimesed mõistaks, et jah, sina suudad kõike seda. Kas see on tegelikult vajalik? Minu soovitus alustavale eneseturundajale, inimesele, kes siseneb tööturule või soovib mõju avaldada oma valdkonnas, on keskenduda kindlale fookusele, sõnumile, mõttele, isiklikule tugevusele. Võid alustada oma isikliku visiooni loomisega või kirjutada oma personaalne missioon, mis aitab otsust teha. Olen kogenud, et tegelikult see etapp oma brändi kujundamises on kõige raskem. Kui vajad abi, siis tule ja ma aitan leida sinu brändis selgust.

Kui kiiresti saab saavutada turundusega tulemusi?

Kõik oleneb sinu valmisolekust tööd teha, sinu varasemast portfooliost ja turust. Kuus kuud on aga juba piisav, et saada paika sinu fookus, sõnastada oma brändilubadus ning valida välja turundustaktikad. Edasine on juba sinu teha. Kui distsiplineeritud oled, kui suure tüjki tahad hammustada ja kui suur su turg on. Enamasti valivad minu kliendid pikema perspektiivi, sest ei soovi end müüa vaid leida autente, kindel ja tugevalt professionaalne turundusviis – turundus, kus turundama nagu ei peagi. Siiski, kuus kuud on optimaalne ja suures osas teenib see töö läbi uute klientide saamise ka tagasi.

Tartu Ülikooli täiendõppe koolitusel eneseturundust õpetamas

Ajaplaneerimine kui suurim takistus eneseturunduses

Uus eneseturunduskoolitus sai alguse aga hoopis sellest, et näen, kuidas ekspertidel, juhtidel puudub aeg turundamiseks. Kuidas turunduse võõristus takistab sellega tegelikult tegelemist ja kuidas õige mõtteviis ja realistlik strateegia aitab hakata tegutsema. Nii on julgustan ka sind mõtlema, et kas a) oled oma kalendris eraldanud kasvõi mõned tunnid iga nädal oma turundusele? b) Kas näed eneseturundust kui võimalust oma positiivset sõnumit teisteni viia? c) Kas sinu sõnum on väärtuslik ja kellele? Edasi on juba lihtsam.

Mis siis on persoonibränd?

Soovin lõpetuseks tuua oma definitsiooni persoonibrändist. Sellest, mis see on. See on palju rohkem kui lihtsalt “kuvand”, see on sinu sisu, sinu valikud ja sinu unistused. Väljendatuna sellega, kuidas sa end esitled, kuidas teed oma tööd ja mida väärtustad läbi oma käitumise.

Mis on persoonibränd oma tõelises olemuses minu jaoks

Kui saan sind kuidagi aidata sinu persoonibrändi kujundamises, oma suure visiooni seadmises või eneseturundusstrateegia loomises, anna märku. Pean seda oluliseks igaühe vabaduse loomiseks siin elus, töös ning oluliseks komponendiks ka ettevõtete talendijuhtimises. Minu visioon on aidata sul leida vabadus valida oma elu sellisena, nagu see sulle sobib. Räägime!