• et

Täna iseennast: #tunnustanend

On aastalõpu kingituse aeg. Varasematel aastatel oled saanud kas mõne hea mõtte, hea töölehe või strateegia, mida teha, mis aitab sul kujundada oma elu ja karjääri oma tingimustel. Vaidlematult populaarseim on olnud allalaetav aasta planeerija, persoonibrändi eneseturundusplaan ja isiklik SWOT analüüs. Täna aga tahan jagada sinuga ühte emotsionaalset videot, mis, ma loodan inspireerib sind tegema oma möödunud aastast sarnase emotsionaalse ja inspireeriva video, kõne, teksti.

Tunnustusüritus sinule endale

Sellel aastal hakkas minu idee minema tunnustuse peale. Nägin, kuidas minu ümber inimesed kas said või ei saanud aastalõpu tunnustusi (parim töötaja, aasta tegija, jne). Nägin neid, kes ei saanud ja tundsid, et neid ei nähta (enamasti kuna tööandjad ei oska protsesse nähe ja näevad vaid üksikuid “võite”). Nendele kõigile soovitasin teha isiklik tunnustusüritus, kus:

a) Kirjuta üles kõik, mis möödunud aastal sinu jaoks olulist toimus. Midagi, mis oli raske, kus pidasid vastu, kus saavutasid kasvõi väikseimagi muutuse võrreldes iseendaga.
b) Kirjuta üles kõik asjad, mida sa tegid, mille eest sa end tunnustada tahaks ja mida sa tegelikult sooviks, et ka teised märkaks ja tunnustaks. Olgu see oskus jääda diplomaatiliseks, teiste töö toetamine, pühendumine oma ülesannetele, suurem panus töö tulemuslikkusele, mida ei märgata.
c) Leia endale sobiv tunnustus ja tähistamisviis. Olgu see õhtusöök lemmikrestoranis, spa-puhkuse päev või uus arendav raamat. Tähista!
Ja peale seda hakka alles mõtlema oma järgmise aasta arenguplaanile, eneseturundusstrateegiale ja bränd nimega sina loomisele.

Kui me keskendume oma arengu märkamisele, kasvatame iseenda sisemist motivatsiooni aga ka julgust näidata oma tööd ja selle tähenduslikkust teistele. Arvamus, et meie töö on tühine või väikese kaaluga on üks põhjus, miks suures meeskonnas tulevad esile tulemusele orienteeritud võidud. Need asjad, mida saab kergemini mõõta ja millest ekstravertsemad töötajad valjemini räägivad. Aga sind see ei morjenda, sest sa tead oma töö väärtust ja hindad iseennast ning sul on kerge näidata ka teistele, mida sa teed ja mis kasu sellest on. Eks? Kui jääd hätta või soovid seda paremini ja väärikalt teha, siis võta minuga ühendust, aitan.

Etteruttavalt julgustan sind tag-ima @persoonibrand ja panema #tunnustanend kui teed seda Instagramis – ja ma julgustan sind seda tegema! Samuti võid tunnustada ka kedagi, keda oled näinud panustamas iseenda ja teiste arengusse, töösse, heaolusse. Tunnustame rohkem ja paremini!

Tänulikkus iseenda vastu

Ja nüüd jõuan ma tegeliku kingituse juurde. See üleval kõik on tore ja hea soovitus ja väga vajalik. Loodan, et võtad aja, et seda teha. Aga sellel puudub isiklik emotsioon. Eks? Mis minu jaoks suunda muutis ja selle töölehe kujundamise muutis, oli Snoop Dogg ja tema üks kõne, mis sotsiaalmeedias levima läks. Snoop Dogg on üks AMeerika räppareid, kes on mulle päris kaua meeldinud. Ta on humoorikas, muusika hea rütmiga ja tal on see “idiootlik enesekindlus”, mida igal eksperdil, innovaatoil, teejuhil, kõneisikul, persoonibrändil vaja on. Ja see klipp on midagi, mida ma soovin, et sa kopeeriks. Vaata (loe) ära ja võta ette ning loo oma “Ma tahan tänada iseennast” video, tekst, Instagrami postitus.

Snoop Dogg “Ma tahan tänada isennast!”

Video on Snoop Doggi tänukõne osa Hollywood Star-i saamisel. Mille eest sa saad end tänada? Ja kindlasti pane emotsioon ja veendumus sisse, usu mind, see nõuab harjutamist, kuid on väärt. Loomulikult peab see olema ehe ja sa pead ise uskuma enda tänamist. All on eestikeelne vaba tõlge.Siin on Snoop Doggi enda tänamise kõne eestikeelne tõlge:

Ma tahan tänada iseennast.
Ma tahan tänada iseennast endasse uskumise eest.
Ma tahan tänada iseennast, et tegin kogu seda rasket tööd.
Ma tahan tänada iseennast, et ma ei võtnud ühtegi puhkepäeva.
Ma tahan tänada iseennast selle eest, et ma kunagi ei andnud alla.
Ma tahan tänada iseennast, et olen alati andja ja püüan alati rohkem anda kui vastu võtta.
Ma tahan tänada iseennast, et püüan teha rohkem head kui halba.
Ma tahan tänada iseennast, et olen mina kogu aeg. Snoop Dogg, sa oled üks bad *********.

See on Snoop Doggi tänu iseendale. Loomulikult eelnes tegelikkuses tänukõnega tänu teistele. Kogu kõne leiad siin.

Milline on sinu tänukõne sulle?

Palun jaga seda ka minuga, mine Facebooki või Instagrami ja tagi @persoonibrand (Insta) või Facebookis facebook.com/persoonibrand ning pane hashtag #tunnustanend

Ja olen tohutult tänulik, kui saadad ka lihtsa kirja mulle. Mida sa näed, mida mina, persoonibrand.ee teeb, mis on kasulik ja hea ja mida ehk ka teised võiks rohkem näha? Ma tean, mida mina olen püüdnud teha, kuid minu jaoks on väga tähtis, et näeksin, mida sina vajad. Jah, just SINA!

Sinu,
Liisi Toom
persoonibrändi mudeli looja, juhendaja ja teerajaja