• et

Õnne manifest

Persoonibrändiga tegelemine tähendab, et sa tegutsed teadlikult valdkonnas, kus sul on head oskused ja mille vastu sul on sügav huvi, päädides elustiiliga, mis teeb sind õnnelikuks. Tiina Jõgeda, kolumnist, kelle raamatu “Õnne valem” ma just lõpetasin (ja soovitan kõigil lugeda, üks peatükk päevas) kirjutab oma kolumnis teadlaste poolt avastatud õnne valemi:

H=S+C+V.

Õnn (H, ingl. k happyness) võrdub kolme liidetava summaga. Need on pärilikud eeldused (S – set range), elu sündmused (C – circumstances of the life) ja vaba tahtega kontrollitud tegevused (V – voluntary control). Ehk siis võime kogeda õnnetunnet sõltub geenidest, lastetoast, haridusest, rahast, tervisest, abielust – ja hinnangust, mis te kogu sellele kompotile nimega Minu Elu annate.

Kui geene ja lastetuba ise valida ja kontrollida ei saa, siis täna, olles täiskasvanu, on märksa suurem võimalus kontrollida seda, millise hinnangu ehk TÄHENDUSE sa kõigele annad. Ja milliseid valikuid sa siis teed. Järjest rohkem kuuleme, kuidas õnnetunnet endas on võimalik treenida.

James Altucher peab seda oluliseks tegelemist nelja komponendiga iga päev: enda füüsilise, emotsionaalse, vaimse ja spirituaalse tervise hoidmist. Ta kordab seda kui oma manifesti. Tiina Jõgeda toob oma raamatu viimases peatükis aga välja Richard Stevensi (Briti psühholoog) poolt välja töötatud õnne manifesti, mis on tänaseks üle maailma tuntud. Jagan seda ka sinuga.

Õnne manifest

  1. Naerata südamest kord päevas
  2. Tee iga päev mõni väike heategu
  3. Natuke liigutamist: kolm korda nädalas 30 minutit sporti.
  4. Igal õhtul mõtle viiele asjale, mille eest oled tänulik.
  5. Hoolitse mõne taime / looma eest.
  6. Leia iga päev aega sõpradega vestlemiseks.
  7. Vähenda telerivaatamist poole võrra.
  8. Kingi endale midagi.
  9. Helista kellelegi lähedasele, keda pole ammu näinud.
  10. Vähemalt kord päevas naerata või ütle võõrale tere.

Mitut punkti päevas sa täidad?

Usun, et õnn ja sellest tulenev rahulolu on treenitav ja märkamatult suunad ise end selle suunas, kus soovid olla.

Eks seda ütle ka vanasõna:
Igaüks on oma saatuse sepp, oma õnne valaja.

Jäta oma kommentaar