• et
  • en

Ettevõtja ja miljardäri Mark Cubani mõtted ettevõtlusest, töö tegemisest ja unistustest

Mark Cubani, ettevõtja ja miljardäri õpetused ettevõtjatele

Ma armastan Mark Cubanit. Kui sa oled mu blogi jälginud, siis tead, et olen suur Shark Tanki fänn (loe, kuidas teha head pitchi investorile) ja seal ma Mark Cubaniga “kohtusingi”. Kõikidest investoritest on tema minu lemmik. Miks? Sest ta on kõige maalähedasem (samas kõige rikkam), ta on ühelt poolt soe ja abivalmis, aga ka väga otsekohene ja karm, kui liftikõnet tegev ettevõtja on ülbe. Tal on alati väga head küsimused, mis kiiresti aitavad ettevõtja eesmärke, oskusi ja motivatsiooni välja selgitada. Ta on väga hea inimestetundja ning kiire ja mõjuv investor. Ta on alati ise – alates tunnistamast, et ta on laisk, ei kannata, kui teda kutsutakse “Mr. Cuban” vaid eelistab “Mark” jne.

Ettevõtjal on alati ees väljakutsed

Olen ise pidanud Persoonibrändi Agentuuri 9 aastat ja selle uue vaatenurga tõin eestisse 12 aastat tagasi. Sellest, miks minu nõustamisagentuur alguse sai, saad lugeda postitusest. Just minu nö “sweat equity” on see, mis on persoonibrändist teinud täna selle, mis ta on. Nagu ilmselt isegi oled tundnud enda visiooni elluviimisel, et mitte alati ei võeta seda vastu avasüli. Tuleb teha palju selgitustööd ja olla vastupidav. Aga see on väärt seda. Olen nõustanud juba sadu eksperte ja ettevõtjaid, kelle jaoks ettevõtja mõtteviis on normaalne (isegi kui tehakse palgatööd) elustiil. Kuid kas see on õigele ja kas seda peaks idealiseerima? See on huvitav filosoofiline diskussioon, mille võime ükskord ette võtta!

 

Armastus oma tegevuse vastu hoiab efektiivsena

Kuna Cuban on alati väga heade nõuannetega, mõtlesin otsida välja tema tsitaate, mis aitaks ja toetaks ka mind kui ettevõtjat ja ka sind, kes otsib inspiratsiooni ja julgustust oma unistuste täitmiseks. Hoiatan ette, et tema elustiil ja mõttemaailm ei ole nõrkadele ja laiskadele. Ma usun, et paljud, kes nende põhimõtete järgi proovivad elada, võivad saada kiirelt ärevusataki või muul viisil tunda hoopis, et nad ei suuda nii palju ja aktiivselt tegutseda. Jah, ta usub, et tuleb teha, mida sa armastad, kuid Cubani konkureeriv loomus ja meeletu töötahe ja -suutlikkus on midagi hoopis teisel tasemel kui minul ja suuremal osal inimestest. Seega, see ei ole pehme “eneseabi” mõtteviis vaid hard-core reaalsus, kui soovid tegeleda tõelise ettevõtlusega, mitte hobindusega.

Järgnevalt minu lemmik-tsitaadid Mark Cubanilt – mind need inspireerisid ning panid mõtlema, et ma võiksin veel nii palju teha. Loodan, et inspireerivad ka sind.

Mulle meeldib konkureerida. Minu jaoks on äri ülim sport. Äri on kogu aeg toimumas. Alati on keegi, kes püüab mind võita.

 

 

Ära alusta ettevõttega kui see ei ole midagi mida sa armastad või mis on sinu kinnisideeks. Kui sul on juba plaan, kuidas firma maha müüa, siis see ei ole kinnisidee.

 

Higi-kapital on kõige väärtuslikum kapital üldse.

 

Ma olen kogu aeg läbikukkumise hirmul. See on aga suurepärane motivatsioon töötamaks rohkem.

 

 

Kohtle oma kliente, nagu nad omaksid sind. Sest nad omavad sind.

 

 

Kui sa oled ette valmistunud ja tead, mida tähendab (ettevõtjaks olemine), siis see ei ole risk. Sa pead lihtsalt välja mõtlema, kuidas sihini jõuda. Alati on olemas viise sihini jõudmiseks.

 

 

Tee tööd nii, nagu keegi töötaks samal ajal 24h, et kõike sinult ära võtta.

 

Kui sul on 10 000 inimest, kes püüavad teha sama asja, siis miks sa tahad olla 10 001-s?

 

 

Leia üles see, mida sa armastad teha. Kui sa ei teeni sellega palju raha, vähemalt armastad tööle minekut.

 

 

Nüüd on sinu kord. Mõtle, mida sa saad veel teha, et luua rohkem tähendust, nautida oma elu ja tööd, sellega teenida head raha ning panustada ühiskonda.

Selleks, et end rajal hoida ja olla efektiivne juht, ettevõtja ja ekspert, oled teretulnud coachingule.

Naudi elu omadel tingimustel!