• et

Eneseesitlus: Kuidas sa tegelikult tööintervjuul kõlad?

Kuidas sa tegelikult tööintervjuul kõlad?

Oled mõnikord mõelnud, kuidas sind tajutakse? Vestluses konverentsi kohvilaua taga, tööintervjuul, kliendikohtumisel? Kuigi sõnad on olulised, palju ütleb aga ka sinu ettevalmistus, CV-s kirjutatu ja muud väikesed detailid, millele sa ehk ise ei oskagi mõelda.

Fast Company on teinud suurepärase videoklipi andmaks aimu, mida üks või teine sinu ütlus tööintervjuul personalijuhile, juhile, intervjueerijale tähendada võib ja kuidas see neile kõlab. Ja see on vaid osa sellest, mida öeldakse ja mida kuuldakse. Olen olnud ise värbajaks ja osalenud nii mitmetel tööintervjuudel. Samuti teinud ka esimese valiku CV-de ja motivatsioonikirjade järgi ning tõepoolest, väga palju võib lugeda sinu iseloomust, tegelikust soovist ja huvist ning sobivusest just sellele töökohale või sellesse ettevõttesse sinu eneseesitluse järgi. Vaata klipp läbi, saad endale ausalt peeglisse vaadata, kas oled nii ka ise vastanud.

Kuidas sulle nüüd tunduvad sinu enda esitlused?

Eneseesitlus klientide saamiseks

Kuigi eelmine klipp oli tööintervjuu valguses tehtud, siis sama kehtib ka kui oled end tutvustamas ja pakkumas oma teenuseid kliendile. Seega mõtle läbi oma eneseesitlus ja ennekõike – tee persoonibrändi audit, mis aitab sul leida oma nišš, siis on autentse eneseesitluse tegemine oluliselt kergem. Esmalt kuna sa valid, kellele end esitled ja seetõttu ei pea sa mängima vaid saadki olla sina ise. Miks ma seda soovitan? Olen olnud ju kandideerija poolel ja leidnud persoonibrändi kaudu ideaalse lahenduse, kuidas leida õige töö, esitleda end nii, et saan soovitud tööandja juurde tööle või kui alustasin ettevõtlusega, valisin ka oma esimesi kliente väga kindla süsteemi järgi – need, kellega soovisin ise koostööd teha, mis mind huvitas. Julgen sullegi soovitada enda persoonibrändi teadlikku kujundamist – tööelu läheb kergemalt ja selgemalt, võimalused hakkavad ise sinu pooel tulema.

Jäta oma kommentaar