• et

Kolm üllatavat lihavõtete tava, mis on seotud eduga

Kauneid Kevadpühi!

Ma ei ole suur pühade tähistaja, enamasti on need muutunud rohkem tarbimiskultuuri edasikandjaks ehk siis tähistavad kohustust osta ja teha lihtsalt selle pärast, et “nii tehtakse”. Ja mina nii ei tee :). Samas, mulle meeldib uurida ja teada saada, mis on asjade väliskülje taga ja kui leian midagi oma, siis võib ka tähistada, omadel tingimustel. Traditsioonilistel pühadel, mida me tähistame, on oluliselt rohkem tagamaid kui me näeme. Nii uurisin veidi praeguste kevadpühade kohta ja avastasin endale üllatuseks mõned huvitavad tavad ja arvamused, mis minu teada suurele ringile ei ole jõudnud ja mis väga hästi sobivad ka Persoonibrändi Agentuuri tegevuse ja põhimõtete väljendamiseks. Loodan, et leiad need huvitavad olema ja saad inspiratsiooni asjade omamoodi tegemiseks!

Kolm üllatavat tava, mida sa lihavõtete kohta ei teadnud

Enamus tähistatavaid pühi pärinevad vanadest traditsioonidest. Alles on jäänud üksikud sümbolid, traditsioonid, mida aasta-aastalt teeme, teadmata tihti isegi miks: munade värvimine, urvad, eelnev paast ja vaikuse nädal. Valisin välja kolm seika, mida mina ennem ei teadnud lihavõtete kohta:

    1. Kõige levinum lihavõttega seotud tava Euroopa maades ja ka Eestis on munade värvimine, kinkimine ja söömine. Sel päeval on olnud aga sajandite vältel palju vabas õhus pidutsemist ja ringiliikumist, nagu kogu vaiksel nädalal. See mõte mulle meeldib – kevad on käes ja väljas on mõnus tegutseda, seega selle traditsiooni võtan kasutusele ja kutsun ka sind üles aktiivsemalt väljas liikuma.
Lihavõteteks hangiti uued riided

Lihavõteteks hangiti uued riided

  1. Lihavõteteks hangiti uued rõivad ja näidati neid teistelegi. See on täiesti üllatus. Aga eks see või kokku käia kevade ja “tärkamisega”. Liigu rohkem, osta endale uued riided, ja (vaata järgmist punkti:)
  2. Nagu suurel nädalal nii ka lihavõtte ajal oli väikesi maagilisi tavasid, mille abiga sai kindlustada edu ja tervist. Enamasti on lihavõtte ajal keskendutud isiklikule edule: tuli vara tõusta, et – nagu kujundlikult on üteldud – vanakurat ei saaks ruunanahka silmile tõmmata. Päikesetõusu eelne silmapesemine tagas tervise ja virkuse. 20. sajandi alguses on silmapesuvette kaabitud hõbedat või kasutatud pesemiseks pajuurbade vett. Nii et kõik need kolm punkti on harmoonias: liikumine toob tervise, riided aitavad head välja näha ja muud traditsioonid aitavad oma vaimu valmis panna ja hakata tegutsema ja saavutada isiklik edu.

Nii võib öelda, et need kolm tava aitavad kõik jõuda isikliku eduni, olgu see läbi tervise, välimise või töö tegemisele, et edu endani juhatada. Muidugi, edu tähendus on igaühele erinev, seega mõtle, mida sul vaja teha on, et elada rahuldustpakkuvat elu, olla terve, õnnelik või et sul oleks rohkem energiat tegutsemiseks.

Kas ei ole mitte huvitav, kui palju muid mõtteid ja tavasid üks üsnagi populaarne traditsioon sisaldab, mida me ei tea? Julgustan sind alati uurima asjade tagamaid ja avastama iseennast ja enda tegutsemiste, eesmärkide ja tulemuste tagamaid.

Seniks aga soovin kauneid pühi, mine liigu, kaunista end ja valmistu eduks! Ja värvi ning söö mune ka!

Kui soovid oma edu kindlustada, siis tule eesmärkide fookusesse seadmise nõustamisele, lase värskendada oma CV ja motivatsioonikiri, et saada oma järgmine unistuste töö või konsulteeri spetsialistiga, et algatada uus eneseturundusprojekt, et jõuda võimalike klientideni.

Info lihavõtete kohta on võetud siit.