• et

Kas hobi võib olla tööks?

Olen palju rääkinud sellest, et inimene peaks tegelema sellega, mis talle tõsiselt meeldib. Nii on inimene õnnelikum ja rikkam (nii vaimselt kui majanduslikult). Enamasti.

Tihti kurdetakse vastu, et nii see elu ikka ei käi ja tuuakse näiteks, et (kümned) tuhanded inimesed Eestis on töötud ja et see on ainult üksikute ja kohustustevabade inimeste võimalus.

Tegele sellega, mis sulle meeldib

Täna aga rääkisin kahe inimesega, kes ütlesid, et nad ei tee igapäevaselt lihtsalt tööd, vaid tegelevad sellega, mis neile meeldib (ja saavad selle eest palka). Ja selliseid inimesi on õnneks järjest rohkem.

Kati Kljukina, barista

Kati Kljukina, barista

Üks neist oli barista Kati Kljukina, kes pidas loengu kohvist, selle ajaloost, tegemisviisidest jne. Ta oli ise uurinud, huvi tundnud teema vastu ja nii samm-sammult edasi liikunud. Nüüd on ta kahekordne Eesti barista meister.

Mulle meeldis, kuidas ta rõhutas, et kohvi tegemisel on oluline austus kogu protsessi vastu. Usun, et selline mõtteviis peaks meil kõigil oma töö ja tegemiste vastu.
Tema viimasteks sõnadeks oli, et tema kaks suurimat hobi on kohvi ja fotograafia ja ta ei suudaks nende kaheta elada. Oli väga meeldiv näha tema voolavat ja hingestatud esinemist, nii oli lihtne ka meil õppida kohvi tegemise kohta.

Leidsin ühe vahva veebilehe, kus HasBean-nimeline kohviröstija on teinud filmiklippe, kus räägib oma kohvi-leidudest ja muid kohvijutte. Puhtalt ühele persoonile püsti pandud. Väga ei erine nendest tegijatest ka Gary Vaynerchuck, kes alustas enda brändi tutvustamist kui “veinikutt, kes räägib veinidest nii nagu asjad on, lihtsalt”.

Mis on see, mis sind üdini köidab? Tee seda, mis sulle meeldib ja tee seda järjepidevalt.

Kati Kljukina pilt on võetud siit.
Blogipostituse pealdispilt siit.