Julge unistada
Julge unistada
Suured unistused, meie kauged visioonid ning oskus mõelda välja võimalikke ideaalseid tulevikustsenaariume on kütus, mis paneb meid liikuma. Mulle tundub, et mdia suurem on unistus, seda kergem on selleni jõuda või vähemalt teel olles nautida uusi kogemusi, mille peale ei osanud tullagi. Mida suurem on unistus, seda rohkem on ka erinevaid teid selleni jõudmiseks. Seega võimaldab suur unistus sul palju rohkem korda saata, teha, mis sulle meeldib.
Julge avastada
Omades ettekujutust, kuhu sa suundud, oma julgust ka ausalt peeglisse vaadata ja näha endas nii tugevusi (mida on rohkem kui arvad) ning leida ka oskusi ja teadmisi, mida endas arendada. Kui sa veel ei tea, mis sinu missioon on, siis enda läbielatu kõrvaltvaataja pilguga uurimine aitab leida vihjeid. Sest vihjeid on kindlasti sul juba olemas. Tänapäeva maailm on justkui maailmakaart, mille piirjooned saad ise luua. Selleks aga pead avastama, milline varustus (töökogemus, oskused, teadmised) sul selle jaoks on: kas soovid luua maailma, kus on kõrged mäed ja palju ronimist või liivarannad ja palju puhkamist (loe: soovid sa rohkelt väljakutseid, kiiret ja pingelist ärielu või rahuliku chillimist paradiisisaarel? Või mõlemat? Või midagi hoopis teistugust?). Meil on võimalus ise oma elustiili kujundada, kuid see eeldab eneseteadlikkust, visiooni ja järgmist kahte punkti.
Julge küsida
Kui sa ei küsi, siis sa ei tea, mis sa vastuseks oleks saanud. Kõige hullem, mis küsides saab juhtuda on, et sulle öeldakse ei. Aga mis siis, kui öeldakse “jah”? Võimalused ei koputa alati sulle ise ukse peale ja ei paku end selgesõnaliselt. Võimalused peituvad sinu oskuses neid näha ja küsida endale seda, mida sa soovid. Olgu see võimalus teha koostööd sinu lemmiku kohaliku pagariga, sest julgesid pakkuda oma teenust või olgu see konverentsil sind huvitava inimese kontaktiküsimine, et uurida – kuidas tema edu on saavutanud, olgu see oma CV ja motivatsioonikirja saatmine ettevõttesse, kus töötamine on sinu unistus (isegi kui neil pole seda ametikohta veel olemas, rääkimata töökuulutusest). Või olgu see värske croissant, kuigi kõik hommikul tehtud croissandid on juba tehtud ja kohvik ei plaaninud neid teha (see on tõestisündinud lugu – café-restoran Pierre, tuleb alati mulle vastu, kui pagar kohal on, ning teeb ekstra croissandid, kui ma küsin).
Julge tegutseda
Tihti me ei küsi, kuna kardame, et mis saab, kui vastuseks on “Jah” ja sa peadki tööle minema ja kliendiga tegutsema. See võib, jah, olla hirmutav. Maailmas, kus saavutamine on juba muutunud iseeneses tähtsaks, on hirm läbikukkumise ees kasvanud. Ka siin vastan ma: kõige hullem, mis juhtuda võib, on see, et sulle ei meeldi saadud töö või sa avastad, et valitud teenuse pakkumine või saadud klient ei sobi sulle. Milline aja kokkuhoid! Hullem on aastaid mõelda kõigele, mida sa “võiksid” teha, seda kunagi mitte proovidagi teha. Nii ei saa sa ka teada, et sinu väljund maailmas on ehk kuskil mujal (loe lean-juhtimisest, mis ehk aitab seda mõttemalli muuta ja julgustab oma mõtted kohe praktikasse panema).
Tegutsemine on see, mis annab meile positiivse emotsiooni. Seega mõtle, mida sa just praegu saad teha, mis sulle tööalaselt rõõmu pakub või võimaldab tulevikus tegutseda alal, mis sind huvitab? Mida pead just praegu tegema, et saada uusi kliente? Kelle poole pöördumise (klient, iidol, tööandja, salajane arm) oled edasi lükkanud? Sa ju tead vastust, seega: Tegutse!
Ja lõpuks:
Julge ise oma elu kujundada!
Kirjuta kommentaaridesse või saada mulle kirjaga (liisi@persoonibrand.ee: Mis on sind tagasi hoidnud? Mida sa pole julenud teha? Ja mida sa nüüd ette võtad ja ära teed? Minu poolt palju edu!
Persoonibrändi ja kommunikatioonijuhtimise nõustaja, ettevõtja, elustiili blogija ja soorituscoach. Minu fookuses on toetada neid, kes plaanivad tuua enda elus ja maailmas positiivseid muutusi, luua oma elu oma tingimustel. Teen seda läbi tervikliku persoonibrändi, mõjujõu avastamise ja vaimse treeningu coachingu ja koolituste. Vabal ajal joon liiga palju kohvi, katsetan taimsete toitudega ja käin Emajõel aerutamas.