• et

Eesmärkide seadmine rööprähklejatele

Liiga palju võimalusi, mida võtta loob rööprähklemist

Elu pakub palju võimalusi, millest tahaks osa saada. Vahepeal tundub, et mõnikord ei saa teisiti, kui peab mitut asja korraga tegema. Vaatamata oskusele oma aega juhtida, soovile olla täiuslik, on siiski nii palju veel teha, et see lausa hirmutab. Nii tembeldamegi end rööprähklejaks ja arvame, et me lihtsalt oleme sellised, kes ei suuda asju ära teha, valida ja tunneme end kogu aeg üle töötavana. Tegelikkuses on see kõik (välja) treenitav!

Prioriteedi seadmine

Rööprähklemisest välja tulemine on võimalik. See on isegi kohustuslik, sest ühel hetkel saabki kõike liiga palju ja vaatamata vastupidavusest, ei pruugi sa suuta toime tulla endale seatud nõudmistega. Prioriteedi seadmine algab teadlikkusest: kes ma olen ja mida ma tahan. Tegelikult. Mida ma tahan ja kuhu liigun tegelikult?Alusta oma isikliku visiooni seadmisega.

Kui visioon selge, saab liikuda edasi tegevuskavale. Katseta, kas sina suudad panna tänasest järgmise aasta igale kuule ühe proriteedi? Näiteks vali üks prioriteet TÖÖS, üks, ERAELUS ja üks isiklikus ARENGUS. Leia kasulik prioriteetide seadmise tööleht, mida saad kasutada nii äristrateegia loomiseks kui ka enda aasta planeerimiseks.

Motivatsiooni seos eesmärkide saavutamisega

Oled sa mõelnud sellele, et see, kuidas sa tajud oma eesmärgini jõudmist (kas ma olen selleks võimeline, see on nii kaugel vs natuke veel ja ma saavutan!) määrab ära sinu käitumise – kas pingutad rohkem või vähem, kas hakkad takistuste tulekul mõtlema välja lahendusi või annad alla? Tegin oma uurimistöö saavutusemotsioonide kohta mitme ülesande korral (ehk siis emotsioonid, mis on seotud tegevusega, kus meile on pandud mingid standardid, mida peame täitma). See näitas selgelt, et peale eesmärgi mitte- saavutamist hakkame ise reguleerima eesmärgi tähendust endale. Nii muudame oma emotsioone, püüame panna end paremini tundma. Teades seda saame otsustada, kuidas ise vaatame oma ülesandeid, et juhtida end kogu aeg arenema, jätkama tööd endale olulise eesmärgi nimel. Kui sa tunned, et suudad eesmärki saavutada, oled motiveeritud. NIi ongi oluline õppida enda emotsioone reguleerima, et hoida motivatsiooni ka keerulistel aegadel.

Psühholoogiliste oskuste treening

Üks olulisim teadmine, mida võtta siinsest postitusest on aga teadmine, et eesmärkide seadmist ja rööprähklemise lõpetamist saab treenida. Psühholoogiliste oskuste treening on tegevus, kus läbi eesmärkide seadmise, kujutluse, enda lõdvestamise ja ergutamise ja sisekõne juhtimise tõstetakse olulisi psühholoogilisi oskusi nagu:

  • Motivatsioon
  • Energia juhtimine
  • Tähelepanu
  • Stressi juhtimine
  • Enesekindlus

Need on kõik oskused, mida eeldatakse igas töös ja mida on vaja, et jõuda suuremate eesmärkideni tervelt. Psühholoogiliste oskustega tegeletakse palju tippsooritajate töös: sportlased, esinejad, tippjuhid. Tegelikkuses on oluline kõigil neid õppida, et tagada võimalus ise enda soove ja unistusi ellu viia. Psühholoogiliste oskuste treening algab eesmärkide seadmisest ja mis veel olulisem – õppimisest kuidas eesmärke seada nii, et need tehtud saaksid.

Eesmärkide seadmise kaks häkki + koolitusel osalejate soovitused

Soovin jagada kahte häkki, mida katsetada, et tulla välja rööprähkleja rutiinist:

  1. Singletasking- võta endale tänasest väljakutse vähemalt üks nädal püüda tegeleda ühe asjaga korraga. Nii kui tajud, et mõtled järgmisele teemale, muretsed teemavälistele asjadele, tuood enda fookuse tagasi käes olevale asjale.
  2. FOMOst JOMOsse ehk fear of missing out mõtteviisist JOY of missing out mõtteviisi. Mis see on ja mida teha, sellest rohkem videos:

Lisaks jagan sinuga soovitusi “Eesmärkide seadmine rööprähklejatele” koolitusest ja mida osalejad koolitusest kaasa võtsid, et kohe praktikasse panna. Millise soovituse võtad sina kohe kasutusele?

Soovitused eesmärkide seadmise koolituselt

Kui teema köidab sind ja tunned, siis tule psühholoogiliste oskuste treeningule või telli koolitus oma meeskonnale ja leiame koos fookust. Mul on hea meel toetada sind sinu eesmärkide saavutamisel!