• et

Quick START! Boosti oma karjääri, ettevõtlust ja persoonibrändi ühe kuuga

August on juba käes ja kohe ootab tegus september ning paljudele uus “hooaeg. Kui oled üks nendest, kes septembriga sooviks alguse panna millelegi uuele, olgu see siis uus töö, uue tempoga ettevõtlus või muutus elustiilis. Kui oled seni nautinud fantastilisi Eesti suvepäevi, siis ilmselt on sul nüüd tohutult energiat, säravaid ideid ja valmisolekut hakata valmistuma uuteks tegudeks. Tegin selleks sulle kokkuvõtte olulisematest postitustest, mis aitavad pöörata tähelepanu nii sinu enda vajadustele, missiooni sõnastamisele, fookuse seadmisele kuni persoonibrändi hetkeolukorra kaardistamisele ja reaalse turundusplaani koostamisele. Kui teed kõik läbi, saad kindlasti paika oma fookuse ja tegevuskava ning üle jääb vaid tegutseda! Seega head lugemist ja kui vajad tuge ja nõu, juhendamist oma (professionaalse) elu kujundamises, siis küsi lisa.

Ära unusta seda postitust jagamast ka oma sõprade või kolleegidega, kes hädasti boost-i vajavad!

Samm 1: Avasta iseennast

Et teada, mis on sinu tugevused ja kuhu suundud, on vaja end tunda ning olla teadlik oma tegelikest oskustest. Omades ausat infot enda kohta, on sul kerge valida töö, mida armastad, sõnastada oma missioon ning esitleda end autentselt ja inspireerivalt. Selleks soovitan lugeda kahte postitust:

30 küsimust enese avastamiseks

ja

Kaardista oma oskused, teadmised ja hobid ja saavuta enesekindlus ja veenvus

See viimane on pakkunud suurt ahhaaa-elamust paljudele inimestele, sest üle pika aja võetaks aega ja vaadataks ausalt otsa KÕIGELE, mis oma elus tehtud. Usu mind, seal on palju põnevat! Abiks tuleb ka hea sõbra kaasamine, kes sobrab ja aitab sul veel rohkem üles tähendada ja meenutada.

Samm 2: Sõnasta oma missioon ja sea prioriteet

Kui soovid enda elu kujundada, on sul vaja see sõnastada ning mõista, mis on sinu prioriteet just praegu. Suurimad mured tulevad just eesmärkide ja prioriteetide segadusest, nende liigsusest ning enda tähelepanu hajutamisest. Oluline on võtta aeg ja otsustada, mis siis tegelikult on just praegu kõige oluline ning mis aitab sind edasi lühikeses ja pikas perspektiivis.

Fookuse loomises aitab sind:

Mis on sinu missioon? Juhend isikliku missiooni kirjutamiseks

Tööleht: Prioriteetide seadmine iga kuu lõikes

Samm 3: Valmistu eneseesitluseks ja eneseturunduseks

Kui enda sisemist kutsed tead, oled sõnastanud oma missiooni ja fookus paigaks, on aeg hakata mõistma sinu kuvandit tänasel tööturul või sinu turunduse senist tulemust ettevõtjana või vabakutselisena. Samuti on oluline mõista, milliseid taktikaid saad kasutada ja kas need on sulle. Selles aitavad sind järgmised postitused:

Bränd SINA: Mille järgi sind tegelikult tuntakse?

Enda edukaks manageriks ja oma brändi juhiks olemine eeldab teadmisi mainekujundusest, turundusest ja kommunikatsioonist. Mõned mõtted selleks saad siit:

Mainekujunduse põhimõtted, mis toimivad digiajastul

Sotsiaalmeedia on esimene mõte, kui räägitakse eneseturundusest. Tegelik mõjukas bränd kujuneb küll tegude, töö ja otsesuhtluse käigus, kuid sotsiaalmeedia mõju ei saa eitada. Seega uudista, mis on tänased trendid:

Sotsiaalmeedia kõige kuumemat trendi aastal 2018

Samm 4: Aeg persoonibränd kujundada

Enne tegutsema asumist vaata üle, mis on tänapäeval edukaks ettevõtluseks, karjääriks ja oma elustiili kujundamiseks olulise persoonibrändi mudeli taga:

Kuidas turundada isikuid ja luua isikubränd? (Liisi Toomi intervjuu Turundusraadios)

Tark ei torma: mõtiskle järgmiste küsimuste üle enne, kui tegutsema hakkad:

Küsimused, mida enda persoonibrändi strateegiat luues küsida

Ja lõpuks, kõik selle saad kokku panna oma isiklikuks turundusplaaniks järgides selget ja lihtsat plaani oma järgmiseks kuueks kuuks – olgu siis eesmärgiks saada uus töö või lanseerida firma või leida see õige suund oma karjääris ja elus. Vaata lisa:

Persoonibrändi ja eneseturunduse plaan koos video-juhendiga

Samm 5: Hoia enda vaimset tervist ja ole enda vastu heatahtlik

Kõrgete nõudmistega, aktiivsed ja kirglikud inimesed jäävad tihti iseenda köitesse, kui enda eest hoolt ei kanna. Seetõttu on oluline ka mõelda enda vaimse tervise peale ning kasutada samas ära ka vaimset treeningut enda fookuse hoidmiseks, uute harjumuste loomiseks ning töö ja eraelu tasakaalus hoidmiseks.

Miks sa pole alustanud? Enesetakistuse mehhanismidest

Kui pinged hakkavad üle pea minema, tuleks võtta puhkus. Selleks, et suudaksid end hoides pingetega toime tulla, aitab resilientsuse arendamine. Mis ja kuidas? Vvaata edasi:

Enda psühholoogilise vastupidavuse tõstmine ehk resilientsus

***
Head lugemist, tegutsemist ja oma elu kujundamist!