• et
 • en

Liisi Toom

Liisi Toom

Asutaja, persoonibrändi konsultant

Contacts

+372 527 0534
liisi@persoonibrand.ee

Olen alati pidanud oluliseks enda huvidest ja oskustest lähtuvate asjadega tegelemist, oma isiklike eesmärkide ja hobide ühendamist. Nii on minu taust ja igapäevategevused väga kirjud, kuid selgelt ühtsed: aidata leida inimestel oma potensiaali rakendada, teha seda, mis tegelikult ka huvi pakub ja läbi oma tegevuse ise kujundada oma elu ja töö omadel tingimustel. Selle elluviimiseks kasutan peamiselt oma kommunikatsioonijuhtimise ja strateegilise mõtlemise oskusi ning kasvavaid soorituspsühholoogia teadmisi ja praktikaid. Tänavu avaldasin oma esimese raamatu, mis aitab murda tavapärast töömudelit ja karjääriplaneerimisviise: “Valikute ristteel. 22 võimalust tähendusliku karjääri kujundamiseks”.

Tööaja väliselt tegelen rajaaerutamisega ning abstraktse maalikunstiga (olen osalenud edukalt nt kahel Noore kunsti oksjonil, minu maal valiti Tartu Kunstimaja Tartu kunstnike 2021 aastanäitusele ning minu maalid on müügil ka Balti ja Põhjamaade kunstiportaalis NOBA). Pean oluliseks igas mõttes vägivallatut elu, mistõttu olen vegan ja toetan loomaõigustega ja keskkonnasäästlikkusega seotud ettevõtteid ja aktsioone.

Tegevus

 • 2023, mai Ilmub raamat “Valikute ristteel. 22 võimalust tähendusliku karjääri kujundamiseks”.
 • al 2018 – … performance coach tippsooritajatele, 4AM OÜ (sportlased, juhid, eksperdid). Keskendumine vaimsete võimete konsultatsioonidele vastupidavuse kujundamiseks, stressisituatsioonidega toimetulekuks ja enesekindlalt oma valdkonnas potentsiaali rakendamiseks. Klientideks mh Riigi Kinnisvara juhtiv meeskond, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Ida-Viru Ettevõtluskeskus, tenniseklubid, jt. Vaata rohkem vaimse treeningu teenuseid sportlastele.
 • november 2022 – detsember 2023 vaimse vastupidavuse ekspert, Ohvriabi ja ennetusteenused, Sotsiaalkindlustusamet. Töö fookuses kriisis ja igapäevaselt eesliinil tegutsevate ekspertide vaimse tugevuse strateegia; osalemine üle-eestilises CREVEX suurkriisi õppuses; Innotiimis traumateadliku tagasisiside küsimise planeerimine.
 • jaanuar 2020 – aprill 2022 psühholoogia lektor, Kaitseväe Akadeemia. Peamised ained Juhtimispsühholoogia, Psühholoogia rakendused Kaitseväes, Suhtlemispsühholoogia ja Treeninguõpetus. Lisaks kriisimeditsiini täiendkursusel vaimse vastupidavuse seminari läbiviimine. Oluline uuendus: vaimse vastupidavuse ja soorituspsühholoogia kasutamine sõjaväejuhtide väljaõppes, sh vastavasisuise raamatupeatüki kirjutamine Rahvusvahelisele Militaartestimise Organisatsioonile (avaldatakse 2022). Coachingu kui juhtimistööriista juurutamine Kaitseväes.
 • 2020 Eesti Karjäärinõustajate Ühingu juhatuse liige
 • al 2011 OÜ Persoonibrändi Agentuuri asutaja, konsultant, koolitaja (2020 ettevõtte nimevahetus->4AM OÜ, fookusega soorituscoachingule)
  Suurimad saavutused: persoonibrändi termini juurutamine Eestis (kasutusel nii erinevates üikoolides, tuntud valdkonnaekspertidele ja ajakirjanikele); solopreneuridest klientide nõustamine ja nende brändi kujundamine, mis on neile toonud edu (pilvebyroo.com, sumoor.ee, Regina koolitused, värbaja, Talent Mill asutaja Jaanika Tohv, olümpiavõitja Erika Kirpu, Kaido Järvemets, jpt. Huvitavate organisatsioonidega koostöö tegemine (Norra-Eesti Kaubanduskoda, Norra Saatkond, Innove, Swedbank, Eesti Haigekassa, Director, Eesti Karjäärinõustajate Ühing, Europassi Keskus, jne). Juhtide, ettevõtjate ja valdkonnaekspertide strateegiline nõustamine karjäärivalikutes, enesearengus, juhtimises ja tulemuste saavutamiseses, CV ja portfooliote koostamises, tekstide kirjutamine ja visuaalsete materjalide loomine kuni isiklike ja firmade turundusplaani koostamise ja elluviimiseni. Igapäevaselt agentuuri arendamine, meeskonna kujundamine, turundustegevused, blogimine. Vaata ka koolitusi, mida olen kujundanud ja läbi viinud (all).

Kuula, kuidas luua enda kui eksperdi brändi (õpetajate näitel), Õpime koos! podcast, 2019

Vaata Turundusraadio intervjuud sellest, mis on persoonibränd. (14. veebruar 2017)

 • 2011 – 2012 OÜ ZeroTurnaround, kommunikatsiooni- ja personalijuht.
  Suurimad saavutused: meeskonna rahulolu ja töönaudingu tõstmisega tegelemine, avatud kontoripidude korraldamine ja meeskonna välispuhkuse planeerimine programmeerijatele, kõige geekima JAVA arendajate konverentsi GEEKOUT ideelahendusest teostuseni, sh meeskonna juhtimine, kujunduste tellimine, sündmuse korraldamine, rahvusvaheline turundamine ja elluviimine 2011 ja 2012, 130+ kuni 350 + inimesega unikaalne sündmus), Tartu ja Tallinna kontorite loomine, sisustamine, sisekommunikatsiooni ja värbamistegevuse planeerimine ja elluviimine (teedrajav HEX kampaania välismeedias ja sotsiaalmeedias), ettevõtte juhi kommunikatsioonitegevus, meediasuhtlus.
 • 2008 – 2010 Eesti Rahva Muuseum, kommunikatsioonijuht.
  Suurimad saavutused: ERM100 juubelipidustuste kommunikatsioon, turundus, meediasuhtlus; “Kingi muuseumile päev oma elust” kogumiskampaania turundus (noorema sihtgrupi edukas kaasamine, sotsiaalmeedia ja ristturundustegevused, uus ja ärskendatud kujunduslahendus), ERMi kommunikatsiooni ja meediasuhtluse kujundamine sündmuste teavitustegevusest strateegiliseks ja sisukaks ning Eesti rahvast kaasavaks tegevuseks. EASi kvaliteediprogrammi juurutamine muuseumis. Mitmete koostööprojektide algatamine, sisuturundusele alusepanemine, uue veebi tellimine. Saadud auhind: sotsiaalmeedia kasutuselevõtt muuseumis (2009). Artiklid: Ajakiri Muuseum “Hea asi ei vaja müümist – kuidas turundada muuseumit”.

Haridus & täiendkoolitused

 • 12.11.2022 “Inspiring Behaviour Change Training.” Communication and Coaching Training (Asia&Europe), James, Director and Cofounder of We The Free
 • 11.11.2022, “Aitamise hind” kogemus-konverents abistamist puudutavatest uuematest teooriatest ja enesehoiupraktikatest. Per Isdal, Mare Pork, Aleksander Pulver.
 • 2020 – 2021, Executive Coaching Diploma Course, Estonian Business School, diplomeeritud coach (ICF)
 • 2020, Motiveeriv Intervjueerimine, baaskursus, EMITA
 • juuli, 2020 Mindul Sport Performance Enhancement instructor course, Keith Kaumann jt, esimene EMSP instruktor Eestis
 • “Coaching for coaches in sport”; “Motivational Interviewing of elite athletes.”  Rahvusvaheliste esinejatega täiendkoolitused eliitspordis töötamiseks, tippsooritajate coachimiseks ja psühholoogiliste oskuste treenimiseks.
 • 2015 – 2019 Tartu Ülikool, psühholoogia (kõrvalerialana soorituspsühholoogia, vaimne treening). Lõputoo “Sooritusemotsioonid mitme eesmärgi puhul”, juhendaja Andero Uusberg; Tunnustus Karjäärinõustajate Ühingu poolt
 • 2008 – 2012 Tartu Ülikool, MA kommunikatsioonijuhtimises
  Huvitavat:
  Magistrieksam “Indiviidi identiteedivalikud globaalses maailmas
  Alustasin persoonibrand.ee blogimisega, koolitamisega, avaldasin esimesed artiklid persoonibrändi teemal (2008 Postimees erileht Turundustrendid, 2010 Directori ajakirjas), koolitused Tartu ettevõtlusnädalal, JCI Eesti Noortekojas, Tartu Ülikooli suhtekorraldustudengitele Aune Pasti loengus), erinevates Kaubanduskodades.
 • 2005-2008 Tartu Ülikool, BA lähiajaloos, kõrvalsuund suhtekorraldus
  Huvitavat:
  Oma huvist Norra vastu, suurem osa uurimustöid Norra kohta, sh bakalaureusetöö Norra eksiilvalitsuse kohta Teises Maailmasõjas. See on avaldatud ka Wikipedias.
  Avaldati minu analüüs “Huvide konflikt ajakirjanduses”, 2006
 • 2004 – 2005 Estonian Business School, Business English õppekava

Mõned antud koolitused ja meediaesinemised

2022

 • 13. oktoober 2023 “Integrating Mental Resilience in (Military) Organizations” International Military Testing Association militaarpsühholoogidele ja juhtidele. Põhineb kriisi ajal tehtud uurimistööl ja sekkumisel, mis avaldati teaduskogumikus “Positive Psychology in the Military“.
 • “Kliendi käitumise mõistmine ja mõjutamine läbi brändingu”, november 2022, Ida-Virumaa Ettevõtluskeskus.
 • 28.10.22 “Oma ala tipu tööriist: Persoonibränd füüsikaõpetajatele”. Lae End, Eesti Energia/LHV programm.
 • 19.10.22 “Psühholoogilised oskused kui võti spordi juures püsimisel”, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi sportlased.
 • 23.08.22 “Ebanormaalsed tingimused kui soorituse, vaimse vastupidavuse ja -tugevuse katalüsaator.” Riigi Kinnisvara juhid.
 • 22.02-1.03, 22.03. Eesti Kaubandus ja Tööstuskoda tellimuskoolitus (12ak): Juhi vaimse tugevuse kujundamine: Kuidas normaalsed inimesed ebanormaalsetes tingimustes tulemusi saavutavad? Viimase kahe uurimis- ja sekkumistöö tulemustel põhinev Liisi Toomi poolt loodud spetsiaalne koolituskava tippsooritajate vaimse vastupidavuse kujundamiseks. Vaata koolituskava siit

 

2021

 • 18.12.2021 “Mida teeb soorituscoach ja kuidas ta aitab sportlasi?”, Elva Inspiratsioonipäev
 • Aprill 2021 “Stressi juhtimine ja vastupidavuse kujundamine spordiklubis/treeneritel” 6ak, Piruett.
 • 26.3.2021 “Motivatsioon & Treener kui grupi juht” 6ak, treenerikutse spordipsühholoogiline koolitus.
 • 22.03.2021 “Mis on coaching” Coachingu kasutamisvõimalusi Kaitseväe struktuurides, lühiseminar (1h)
 • 25.1.2021 “Persoonibränd ja brändisaadik organisatsiooni mõjuulatuse võimendajana“, Eesti Noorsootöö Liidu võrgustikule, Zoom-workshop, 6ak, registreerunuid 45.

2020

  • 13. mai, “Persoonibränd ja juht“, töötuba ja individuaalsed coachingud (21-le tippjuhile) avaliku teenistuse tippjuhtide programmi “Newton V” raames. Tellija: Riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskus. Järgnes osalejate coaching aasta jooksul.

2019

  • Usaldus avab uksed: kuidas persoonibrändiga edu saavutada?” – uus koolituskava! Täiendkoolitused Tartu Ülikoolis, Tallinna ettevõtluspäeval (Tartu Ülikooli Tallinna esinduse tellimusel ja eratellimuste alusel.
  • Eesmärkide seadmine rööprähklejatele“, eesmärgiseadmise päevased koolitused, Tartu Linnavalitsuse tellimusel väikeettevõtjatele, juhtidele, spetsialistidele.
  • Persoonibränd ja tööandjabränd: kuidas panna töötajad tööandjat promoma? Koostöös Instariga, Maanteeametile.
  • Real Power behind Personal Brand and Influence and how to get it?” kõneDigital Influencers in Action, Budva, Montenegro, 2019

2018

 

2017

 • “Õpetaja-Hariduse kõneisik” – 2-päevane persoonibrändi kujundamise ja eneseturunduse koolitus õpetajatele; Innove tellimusel 2 korda, kahele grupile
 • Mis on persoonibränd? Turundusraadio

2015

 • Persoonibrändi audit: tunne iseennast, ole tuntud“, täiskasvanute karjäärinädal “Terve karjäär”, pea 200 osalejat
 • märts, Terevisioon, Raadio 7, Eesti Päevaleht, Director
 • Sinu isiklik mainekujundusprojekt” Noored Liidrid, ca 50 osalejat
 • Kuidas oma brändiga tööd leida” Europassi Keskuse seminar karjäärispetsialistidele, Tallinnas (35 osalejat), Pärnus (20 osalejat)
 • “Mis on persoonibränd?” Raid ja KO maaklerfirma sisekoolitus

2014

 • Tervist, kes sa oled?” ja “Miks ma sinult ostma peaksin?” Tartu Ettevõtlusnädalal, täissaal 70 ja 70 osalejat
 • Kuidas ennast positsioneerida?” täiskasvanute karjäärinädal “Terve karjäär”, ca 30 osalejat
 • “Persoonibränd organisatsioonis” 2-päevane koolitus Eesti Haigekassa personalispetsialistidele ja sekretäridele
 • Äripäevas arvamuslugu, ERR Raadios intervjuu.

2008 – 2013

 • Strateegiline kommunikatsioonijuhtimine” 2-päevane koolitus Õpetajate Koostöökogu juhtmeeskonnale
 • Esinemised Hispaania-Eesti Kaubanduskojas, Taani-Eesti Kaubanduskojas, Tartu Kutsehariduskeskuses, Tartu Ülikoolis, konverents Check-IN, Uus Maa maakleribüroos, JCI Estonia koolitustel.
 • “Organisatsiooni juhtimine” Euroopa Liidu koolitusmaterjal noorsootöötajatele, toimetamine eesti keelde
 • artiklid Eesti Postimehes, Directoris, sekretar.ee portaalis regulaarsed postitused. Eritellimus Europassi Keskuselt.

Sündmuste korraldamine ja turundamine

 • 2014 ja 2015 Eesti ainukese täiskasvanutele suunatud karjäärinädala ja -päeva “Terve karjäär” korraldamine. Sh kommunikatsioonistrateegia koostamine (üle-eestiline, Tallinna päevale suunatud), partnerlussuhted, meediasuhtlus ja sisuturundus, sotsiaalmeedia ja reklaam, üle-eestiliste korraldajate koordineerimine (2015). Korraldatud MTÜ Eesti Karjäärinõustajate Ühingu nimel.
 • 2014 Europassi Keskuse seminaripeva kontseptsiooni teemal nõustamine, turundusplaani koostamine.
 • 2012 rahvusvahelise juhtimise ja ekspordi konverents “Check-IN”. Peakorraldaja. Meeskondade juhtimine, sh rohkem kaasa rääkimine programmi, turunduse ja partnerluse teemadel. Korraldatud JCI Estonia nimel
 • 2011 ja 2012 JAVA-arendajate konverentsi GEEKOUT idee elluviimine, esmakordne korraldamine, jätk aastal 2012. Vastutus kogu sündmuse korraldamisel sisust, eelarvest turunduse ja jätkutegevusteni, sh esinejatega suhtlemine, lõpupeo korraldus, meenete tellimine, jne. Meeskonna juhtimine. Korraldatud OÜ ZeroTurnaround nimel.
 • 2010 Esimene persoonibrändi konverents (Baltikumis ja SKandinaavias), 244 rahvusvahelist osalejat. Põhivastutus programmi koostamisel, sisuturundusel (töölehed enne ja pärast konverentsi), paneelis osalemine ja teema tutvustamine Eestis. Korraldatud JCI Estonia nimel.
 • 2002 – 2008 erinevate väiksemate ja suuremate, rahvusvaheliste ja kodumaiste seminaride, koverentside ja suvepäevade korraldamine SA Archimedes / Euroopa Noored Eesti büroos ja MTÜ Reumahaigete Laste ja Noorte Ühingu nimel. Rahvusvaheliste noorsoovahetuste korraldamine vabatahtlikuna Norras.

 

Muud huvitavat minu kohta

 • Jagan oma teadmisi soorituspsühholoogia osas liisitoom.com-is.
 • Olen elanud Norras ja Hispaanias. Plaanis veel Prantsusmaal ja Inglismaal elada.
 • Matkan ja teen palju sporti (tennis, süstasõit, karate, matkamine). Sellest sai alguse minu erablogi liisitoom.com teine hingamine (2013. aastast matkaradade tutvustamine ja aktiivse elustiili propageerimine) ja kaasautoriks olemine Delfi Reisijuhi portaalis. Täna fookus aerutamisel.
 • Tegelen kasside kaitsmisega ning olen hoiukoduks (12 kassi aastate jooksul). Toeta ka kasse, anneta raha või ole hoiukodu. Sh loonud eduka kampaania 1-eurone kampaania tänavakasside päästmiseks.