• et

Ärihooaeg avatud!

On ettevõtja kuvandis, et ta tegutseb 24/7 ja 365 päeva aastas. Õnneks järjest rohkem mõistetakse, et töö ja eraelu tasakaal on tähtis ja puhkust on vaja. Olen kahe käega selle poolt, seda enam, et olen omal käel läbi elanud totaalse läbipõlemise, mille tulemusel võtsin vaba aasta Ibizal ja hakkasin karjääripuhkusest kui olulisest osast iga juhi, eksperdi, ettevõtja elust, jutlustama. Lisaks psühholoogiaõpingud ja spordiga veidi ambitsioonikamalt tegutsemine ja minust on saanud esimene inimene, kes oma klientidelt küsib, et millal ja kuidas sa puhkad? Vastus võib muidugi peituda siin tsitaadis: Ilmselt peaksid tegema tööd, mis tundub justkui puhkusena? See on üks variant, kuid mitte ainuke. Oma tööd peab nautima, kuid see ei tähenda, et see peaks olema elu. Mõtle sellele.

Aga.

Aastas on ikka aegu, mil miskit justkui algab. Suvi on siiski aeg, kus iga eestlane soovib aega maha võtta, tempo on aeglustunud. Muidugi on ka suvel teatud ärid täies hoos. Ibizal, kus aasta elasin, ongi suvine hooaeg peamine aeg, kui kohalikud tööd teevad. Talvel puhkavad. Eestis aga võib julgelt septembrit pidada lisaks koolialgusajale ka äritegevuse intensiivistumise ajale. Võin seda näha ka oma kalnedrist: kui suvel on palju individuaalseid coachinguid ja karjäärinõustamist (et valmistada end töövahetuseks, ametikõrgenduseks või aktiivsemaks äritegevuseks sügis/talvel), siis sügisest on rohkem tööd firmadega, ettevõtetega, kus rohkem töötajaid, koolitusi gruppidele ja esinemisi konverentsidel.

Mõttekoht: Milline on sinu töö või ettevõtluse hooajalisus? Puhkad ikka ka?

 

Kaubanduskoja ärihooaja avamine

Väiksed tulevased ettevõtlikud tegijad Inest kuulamas @Ärihooaja avamine

Sellel aastal juhtus juhuslikult nii, et minu Tallinna visiit sattus Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Ärihooaja avamisele täpselt samale päevale, nii otsustasingi ka sümboolselt oma firma tegevuse aktiivsust tõsta koos selle sündmusega. Enne aga tähistamine.
Koja pidu oli huvitav näide ka sellest, mida ehk täna ettevõtete esindusorganisatsioon väärtustab: võrgustik, perekesksus, mõnus atmosfäär, looduse- ja ajalookeskne, tervislik eluviis ja piirideta tegutsemine. Miks ma nii arvan? Sest üritus toimus mõnusas Lossimäel vabas looduses, avatud peredele, palju tegevust lastele ja samas innustati looma sidemeid teiste osalejatega läbi visiitkaartide ja loomulikult Koja enda tegijad soojalt tervitamas. Kohal olid nii Eesti disaini loojad, aga ka Nordica, kes viib meid reisima. Rääkimata Gerd Kanterist (kellel on nüüd Instagrami konto!), kes on Spordinädala patrooniks. Päev oli mõnus ja sundimatu, lõbus ja rahulik. Mõnusa häälega Ines taustal laulmas. Isegi ilm hoidis Eesti Ärihooaja avapauku!

Tänan, Piret Potisepp, nii soojalt vastu võtmast!

Mida uut persoonibrändi maailmas siis näha on?

Uus hooaeg toob Persoonibrändi Agentuurile uusi tuuli. Olles juba 10 aastat tegutsenud ning loonud terminile “persoonibränd” piisava nähtavuse ja tuntuse, andnud võimaluse paljudele uutele tegijatele lisada endale persoonibrändi kujundaja oskusi (koolitused karjäärispetsialistidele ja coachidele) ning loomulikult hoides üleval vanimat juhtimise, brändingu ja karjääri ning enesearengu blogi Eestis, on aeg midagi uut teha.

Lipsud ette (või vööle), valged särgid selga ja las Ärihooaeg alaku! Mina olen valmis.

Persoonibrändi ja eneseturunduse blogis rohkem autoreid erinevatest valdkondadest. Minul on kindlad oma teadmised ja kogemused, kuid maailmas on nii palju põnevaid inimesi ja mõtteid, teadmisi ja know-how-d, mida jagada. Selleks avasin blogi ehk nüüdsest PORTAALI uutele tegijatele. Kui sinus on tänasele töötajale, ettevõtjale, juhile, oma elu kujundajale soovitusi, siis tule kaasautoriks! Teemaks võib olla treening, toitumine, kunst, mood, ettevõtlusega alustamise ja turunduseni ning kogemuslugudeni välja.
– Uus teenus: vaimne treening ja psühholoogiline nõustamine. Sealhulgas sportlaste vaimne treening ja nende juhendamine ka persoonibrändi maailmas. Olen oma psühholoogiaõpingutega lõpujoonel ja keskendusin ning täiendasin end just spordipsühholoogia osas, kus fookus on soorituse tõstmisele läbi vaimse treeningu. Minu arust on see oskus vajalik kõikidele “sooritajatele”, sh kunstnikele, juhtidele, ettevõtjatele ja mõjuisikutele, kes pidevalt nähtaval. Nii on uus teenus sinu jaoks avatud + portaalis hakkab olema mitmeid psühholoogiaga seotud postitusi. Näiteks “enesetakistusest“, “vastupidavusest ehk resilientsusest” saad juba lugeda.

Gerd Kanter on keegi, keda austan ja kes mind on juba mitu aastat inspireerinud. Kõik on VÕIMALIK. Ilmselt olen keegi, kellel on kogutud kõige rohkem pilte temaga väga erinevatel sündmustel. Fänn! Täiega.

Koostööd loovisikutega ja mitte-traditsionaalse “töö” tegijatega. Mul oli sellel aastal võimalus olla nii PLAYnupp – Eesti Sotsiaalmeedia Auhinnad žüriis, aidates valida välja tegijaid sotsiaalmeedia sisuloojaid kui Noored Olümpiale stipendiumijagamise žüriis, kus andsin oma panuse tuleviku sporditalentide toetamisele läbi nende stipendiumi (uuri nende kohta ja anna ka oma panus Noored Olümpiale). Lisaks tegin oma esimese kunstiostu noorelt ja väga suure tulevikuga kunstnikult ja veelgi sain kinnitust, et on valdkondi, kus on vaja nii brändingu alast tuge kui psüühika treeningut, et potensiaal saaks maksimaalselt kasutatud ja seda ise TERVEKS jäädes ning jõudes nendeni, kes tulemust vajavad ja väärtustavad. Nii sport kui kunst inspireerib mind tohutult ja püüan leida uusi viise oma oskustega kaasa aitada nendele “mitte traditsionaalsetele” töödele ja inimestele, kes seda teevad. Koostööpakkumised teretulnud!

Rohkem koolitusi firmade ja ametite talentide ja persoonibrändide arendamiseks. Mul on au olnud juba kolm lendu aidata õpetajaid nende persoonibrändi kujundamisega (ja fantast on näha tulemusi, 6 kuuga täielik muutus Google otsingus, näiteks ;)) ning järest rohkem näen suurettevõtteid (riigisektoris, pangad, kinnisvaraga tegelejad, jne) astumas julget sammu: toetamas oma firma töötajaid persoonibrändi kujundamisega. Parim tööandja brändingu tegevus, mis üks firma saab teha! Minu arvates on koostöö alati tähtsam ja loodan, et saan veel rohkem panustada just kahepoolsele kasusaamisele.

Rohkem sõnumeid ja arutelusid mõttestatud elust, tähenduslikust tööst ja naiste võimustamisest. “Tähenduslikkus” ja “teadlikkus” on kaks terminit, mis on minu enda jaoks olnud oma karjäärivalikutes A ja O (Agentuuri üks slogan on aastaid olnud “Loo oma oskustega tähendust!”). See on ka mõtteviis, mida püüan läbi oma iga tegevuse edasi anda neile, keda see kõnetab. Lisaks olen hakanud kaasa mõtlema ja panustama naiste võimustamisele. Minu eeskujuks on enamasti olnud tugevad naisjuhid (tegin ka inspireerivate naistega juhtimise ja ettevõtluse teemalise intervjuu), kes ei pea sugu juhtimises oluliseks vaid FOOKUST ja eemsärke. Olen ise sama mõttelaadiga, minu nõustamisstiili on peetud ebamugavalt otsekoheseks, konkreetseks ja esitlust julgeks. Tavaliselt asjad, mida omistatakse meestele. Samas näen mehi, kes on minust aastaid vanemad, saavutanud edu suures äris ja ikka jõuavad minuni küsimusega: millele keskenduda? Kas ma olen piisav? Kas minu oskusi on vaja? Usun, et siin on palju tööd teha nii meeste kui naistega, soovin olla olemas mõlemale, et võimustada neid oma potentsiaali nägema ja siis seda ellu viima.

Kuidas saan sind toetada?

Selline lugu. Tänan Koda toreda sündmuse eest ja inspiratsiooni eest. Mulle meeldib vahepeal ilma filtrita kirjutada, eks nõuandepostitusi ja viimistletud turunduslugusid saab ka teha, kuid mulle on oluline, et näeksid, kallis lugeja, et Agentuuri taga on keegi, kes hoolib valdkonnast, sinust ja sellest, et meie elu oleks tõesti tähenduslik ja põnev. Sealhulgas loomulikult minu enda oma – on ju see Agentuur ja blogi minu looming. Loodan, et see on sulle inspiratsiooniks olnud ning pannud ka tegutsema. Kui nii, siis ootan alati sinu tagasisidet ja mõtteid, et teaksin, kes sa, lugeja, oled ja mida sul veel vaja oleks, mida saan pakkuda.

Kaunist ärihooaja algust!

PS: Siin ka lugu, mis kunagi ilmus Eesti Kaubandus-Tööstuskoja väljaandes: Iga inimene on tänases töömaailmas oma elu juht ja oma brändi juht. -Liisi Toom