• et

Prioriteedid ja eesmärgid.

Nii, kuidas on seis sinu uusaastalubadustega? Mäletad, mille kohta need olid? Oled ellu viinud 1%, 10%, 50% 110%?

Kui sa pole eesmärkide seadja, siis kas esimesed kolm kuud on läinud, nagu oled soovinud?

Aasta lõpus jagasin prioriteetide töölehte, mida võis kasutada kas EESMÄRKIDE või PRIORITEETIDE seadmise põhjana. Täitsin ise selle töölehe. Tegin aga ühe vea: panin sassi eesmärke ja prioriteete. Praegu järele vaadates olen pidanud kinni prioriteetidest, aga mitte eesmärkidest.

Laadi alla prioriteetide leht

Näiteks, on minu elus neli suurt osa: töö, psühholoogia õpingud, treening ja eraelu. Et alati osata valida, millele keskenduda, olen paika pannud, kuidas need neli osa on minu prioriteetide järjekorras just sellel aastal. See otsus aasta algul, teades, kui olulised on minu jaoks ka mu aerutamistreening ja kui põnev ja ajamahukad on psühholoogiaõpingud on aga minu elu oluliselt kergemaks teinud.

Samamoodi “töö” kategooria sees. Kas olulisem on kirjutada uus blogipostitus või keskenduda kliendile? Raske arvata. Juba kitsamaks minnes turundusse, siis on mul paika pandud ka, milliseid teenuseid sel aastal turundada, jättes teised pigem kõrvale, isegi kui justkui tahaks (sest inimesed vajavad ju!).

 

EKI defineerib prioriteeti kui “esmatähtis asi, esimus, esmaülesanne”, eesmärk selle kõrval on juba soovitud tulemus, fikseeritum.

Mulle tundub, et prioriteetide seadmine on ülioluline ja kohati parem, kui eesmärkide seadmine. Seades prioriteete, oled sa vabam ja paindlikum teed eesmärkideni kujundama. Olgem ausad, asju juhtub. Enda tuju muutub, tulevad uued võimalused või jääd ilma nendest, mida plaanisid. Eesmärk peab ka olema, aga kui oled hetkes, kus palju valikuid laual, siis prioriteedid aitavad jõuda ka eesmärkideni.

Prioriteedid määravad tulemuse

Seega, annan sulle uuesti vahendi, mis aitab tõsta tõenäosust, et saad, mida soovid. Enne kui ma selle juurde lähen, on üks AGA ja üks OHT.

  1. AGA: Ära tee seda juhul, kui sa ei ole kindel, mida sa soovid. Püüa enne kindlust leida ja endas selgusele jõuda.
  2. OHT: Ole kindel või vähemalt valmis ja teadlik, et praegune soov läheb täide. Kui see on midagi, mis tegelikult teeb sind õnnetuks, siis ole valmis oma soove muutma! Vahepeal on meil vaja saada teada, mida me EI taha.

Sinu ülesanne

On minu kogemus, et kui sul on suuremad sihid silme ees, siis need saavad ka ellu viidud. Me ei tea alati teed ja lahendusi, kuid kui on teadlik soov, siis see aitab meil näha võimalusi. Kui me ei tea, mille poole pürgime, siis ei oska me ju ka mööduvast võimalusest kinni haarata.

Töölehel on välja toodud kõik 12 kuud. Mõtle igale kuule kas oma isikliku elu, oma persoonibrändi kujundamise, arengutee või ettevõtte vaatenurgast. Soovitan igasse kuusse vähemalt üks prioriteet&eesmärk panna kohe, praegu ette vaadates. 2 teist prioriteeti või eesmärki lisa vahetult enne kuu algust või näiteks kvartali peale – nii ei ole saa kinni muutlikkele oludele vaid jääd paindlikuks. Alustada võid ükskõik, millises kuus.

Lisa igasse mullikesse seega maksimaalselt kolm:

a) eesmärki – mis peab olema selleks ajaks saavutatud, tehtud. Pea meeles, et iga kuu võib olla ettevalmistus järgmiseks kuuks. Näiteks võib eesmärk olla saada 3 uut artiklit avaldatud, saavutada teatud müük, õppida selgeks mingi uus oskus. Käia reisil. Või …
b) … prioriteeti – millele keskendud. Mis on selle kuu fookus, kuu “teema”. Näiteks jaanuar võib olla fookuses sõpradega suhtlemine ja uute kontaktide leidmine, mistõttu kõik oma otsused teed läbi selle prioriteedi – kas see X tegevus võimaldab mul saada uusi kontakte. Või on sinu prioriteet saada meeskonnatöö korda. Kõik muu jääb seega rohkem tahaplaanile. Ja nii edasi.
c) tegevust. Võibolla on sul juba prioriteedid ja suuremad eesmärgid paigas ja pead igasse kuusse hoopis juba väga konkreetse tegevuse panema? Ka see sobib.

Leia omale sobiv viis asjade kirjapanemiseks. Eraldi lehele või oma kalendrisse võid aga panna juba konkreetsed sammud. Antud töölehte võid alla laadida ja oma töölaua juurde panna või rahakotivahele panna, et see oleks silme all.

Laadi alla prioriteetide leht

 

 

See, millele keskendud, seda sa ka saad.

 

Kui vajad abi oma eesmärkide avastamisel või juba konkreetse tegevuskava koostamisel oma ettevõtte alustamiseks, persoonibrändi kujundamiseks või tööle kandideerimiseks, võta ühendust!