• et

Aja ja tegevuste jälgmise ja juhtimise vahendid

Minu lemmikud ajajuhtimise ja tegevuste planeerimise vahendid

Pea kõik minu pikaajalised coachingu kliendid teavad, et ma olen suur märkmikute fanatt ja püüan ka neile selle pisiku anda. Meie peas, eriti, kui tegutseme üksi ja peame teisi juhtima ja suunama, on palju infot, mis tekitab ülekoormatust ja segadust. Paberil oma ideid nähes aga on võimalik luua selgust ja teha tarku otsuseid nii oma prioriteetide seadmiseks laiemalt kui ka iganädalasi plaane paika pannes. Loomulikult on igaühe eelistus, kas kasutada paberil märkmike või erinevaid digitaalseid ajaplaneerijaid. Mina kombineerin mõlemaid, kuid eelistan ajaplaneerimisel paberit. Alati.

Nii on minu igapäevases kasutuses:
1. Kalendermärkmik (Moleskine, juba mitmendat aastat, kuna parim kvaliteed ja suurepärased to-do listid, õige nädalaplaan, ja palju muud praktilist hästi läbi mõeldud).
2. Ajakirjaniku blokk – ehk tavaliselt mingi väiksem spiraalblokk, kuhu kirjutada tekkinud mõtteid, ülesandeid, ideid.
3. Toggl.com ajajälgimise rakendus.

Lisaks loomulikult kasutan ka Google Calendrit ja Google Keep-i, et punkt 1 ja 2 oleks ka digitaalselt.

Kalendermärkmiku ja Toggli kasutusvõimaluste kohta võid lugeda rohkem varasemast ettevõtja ajaplaneerimise postitusest. Järgnevas videos lühidalt, miks ja kuidas ma ülalmainitud kolme ajaplaneerimisvahendit kasutan.

Aja ja tegemiste juhtimise vahendid from Persoonibrändi Agentuur on Vimeo.

Kuigi tegelen justkui teistsuguse nõustamisega – persoonibrändi kujundamine, karjäärivalikud, eneseturundus – siis tihtipeale peab alustama ajajuhtimisest. Suuremale osale inimestest tundub, et neil pole aega millekski ja energiatase on 0. Lisaks kui tegemist on eraettevõtjaga, alustava ettevõtjaga või juhiga, siis ilmselt on kogu plaan ja strateegia ja tegevused peas, mitte paberil ja see on üks suur segaduse ja aja raiskamise allikas. Siin tulebki ausalt otsa vaadata hetkeseisule ja vaadata, kuhu aeg läheb. Siis saab juba edasi tegeleda enda elu kujundamisega nii, et aega on just sellele, millele soovid, et aega oleks. Tulemused seni on olnud päris fantastiliselt head!

Milliseid ajajuhtimisvahendeid kasutad sina?