• et

Agentuuri klientide 10 populaarsemat põhjust karjäärinõustamisele tulemiseks

 

Miks tulla nõustamisele?

Esimene vastus oleks: kui karjääris on toimumas muutusi (või soov muutusi esile tuua). Erinevate, ja tihti uute olukordadega ja võimalustega toimetulekuks on oma professionaalse eluga seotud nõustamine väga mõistlik, sest aitab sul kokku hoida aega, raha, säästab mõttetust stressist ja liiga valedest otsustest (teatud piirini on mõistlik niisama huupi ju ka katsetada – teadmine, mis ei sobi ja ei toimi on ka kasulik).

Mida karjäärialaselt nõustamiselt tegelikult saab? Milliste küsimustega minu juurde on tuldud nõu küsima? Võtsin kokku viimase aasta jooksul Agentuuris korra või kaks oma karjääri teemadel nõu küsima tulnud inimeste situatsioonid. Kliendid, kellede seas on analüütikuid, toitumisnõustajaid, alustavaid ettevõtjaid, pikalt tegutsenud müügimehi, audiitoreid, projektijuhte ja teisi valdkonna esindajaid – sest muutused tööelus on igapäevaseks osaks kõikide inimeste elus, vaatamata ametile.

Järgnevalt toongi välja, millistel juhtudel võib ühest-kahest nõustamistunnist väga palju abi olla ning mida on just minu kliendid nõustamisest saanud. Oma nõustamised teen tavaliselt kombinatsioonina karjäärialasest nõustamisest, persoonibrändi kujundamisest, eneseturundusest, CV, motivatsioonikirja kirjutamisest ja liftikõne koostamisest. Viimasel ajal on üheks osaks ka blogimine ja sisuturundus. Mis nõustamine ja kuidas, selle pärast ei pea sina muretsema, lihtsalt saada kiri ja selgita oma olukorda.

Oled oodatud oma küsimusi esitama!

Oled oodatud oma küsimusi esitama!

Milliste küsimustega tullakse karjäärinõustamisele? 10 populaarsemat põhjust

  • Soovid vahetada töökohta, kuid ei ole päris kindel, mida edasi teha? Vahest sa aga just tead mida sa teha tahad aga ei ole kindel, kas sul on olemas piisavad oskused. Võibolla ei ole sa kindel, millised on esimesed sammud, mida peaksid tegema uue töökoha leidmiseks. Kõrvaline pilk aitab sul näha sinu varasemate tegemiste ja tulevikulootuste sees selget suunda ja võimalusi järgmise sammu astumiseks oma professionaalsel teel ning annab ka enesekindlust sammu tegemiseks.
  • Sinu organisatsioonis koondatakse töötajaid või lased end koondada, sest aeg on juba sealmaal. Kas mõtled murelikult kuidas tööle jääda või kuidas uus töö ja väljakutse leida? Persoonibrändi kujundamine aitab näidata olemasolevas töökohas oma väärtust või leida huvitav kombinatsioon sinu enda huvidest, kogemustest ja oskustest, mis võivad luau tööandja juures uue positsiooni. Kui oled kaua sama koha peal töötanud ja oled valmis lahkuma, siis on kandideerimisoskused ilmselt unarusse jäänud, nii on nõustajal sulle anda kasulikke nõuandeid uuesti tööturule sisenemiseks (liftikõne, tööintervjuu, CV ja motivatsioonikirja koostamine). Samuti tuleb kasuks läbi rääkida, kas saadud oskused on võimaluseks hoopis oma ettevõtte loomiseks ja enda kui ekspperdi brändi kujundamiseks. Nõustajaga koostöös saab oma omandatud oskusi ja isiklikku panust selgelt esile tuua, julgustada katsetama ja uusi võimalusi proovima.

Ebamugavalt aus tagasiside CV-le ja motivatsioonikirjale, mis aitas saada peale aastast tulutut (kuigi suunatud) kandideerimist intervjuu vooru.

 

Tänu juba ainult CV ja motivatsioonikirja tagasisidele sain aru, kuidas valida tööandja, kelle juurde tegelikult soovisin oma oskusi rakendama minna ja saingi endale ideaalse töökoha

  • Soovid alustada uut ettevõtet? Olen ise alustanud ettevõtte nö tühjalt kohalt: ei teadnud midagi ettevõtte loomisest ning minu teema – isikutele brändi kujundamine – oli Eestis uudne. Nii tean, mida tähendab palgatöötaja rollist oma Elu Juhi rolli astumine. Mina olen ametilt turundaja, aga minu kliendid enamasti siiski mingi teise valdkonna esindajad: kunstnikud, raamatupidajad, finantsanalüütikud, IT projektijuhid, konsultandid, joogameistrid, värbajad, kes turundusest midagi ei tea. Nõustaja abil saab kiiremini vastuse küsimustele: Millest alustada ettevõtte loomisel? Milliste muutustega (isiklikus elus, juhirolli astumine, finantsid) peaksin arvestama? Kuidas leida kliente? Kuidas alustada turundusega?
  • Oled kandideerinud mitmesse töökohta, aga keegi ei helista sulle tagasi või sa ei osutu valituks? Sulle tundub, et vastad kõigile kandideerimise eeldustele ja sobid töökohale ideaalselt, seejärel jääd vastust ootama. Põhjused on tavaliselt väga lihtsad: kas sul on valearusaam enda oskustest, see töö tegelikkuses ei ole sinu ideaalne koht või on oskused esitatud viisil, mis personalijuhti ja CV ning motivatsioonikirja lugejat ei kõneta. On tuntav, kui saadad oma CV-d massiliselt kõigile, kui sa ei ole läbi mõelnud, kuhu sa kandideerid ja ei adu ise, mis on sinu konkurentsieeliseks ja peamiseks motivaatoriks (=konkurentsieelis).
  • Kandideerid tööle, sult soovitakse motivatsioonikirja ja CV-d ning sul ei ole õrna aimugi, kuidas teiste endataoliste kandidaatide seast silma paista? Välja paistmiseks ei puugi piisata lihtsalt pikaaegsest eelnevast töökogemusest või erialasest haridusest. Enamasti on silmapaistmiseks vaja midagi ootamatut ja just seda, mis sinul on pakkuda – unikaalsus, mis tuleb sinu motivatsioonist, kogemusest ja isikupärast. Oma liftikõne, CV või motivatsioonikirja teemal nõustamist küsides, saad koos nõustajaga vaadata üle, kas soovitava töökoha jaoks on toodud välja just need asjad, mis just sulle selle töökoha saamiseks kõige rohkem juurde annavad. Jäädes ikka autentseks sinaks.
  • Tunned, et teed head tööd, aga ei saavuta nii palju (loe=just seda, mis sinu jaoks oluline, kvaliteet, mitte ainult kvantiteet), kui tahaksid. Võibolla liigud oma eesmärgini ringiga. Tasub mõelda läbi rakendatavad strateegiad ja vaadata, kuidas saad oma töö panust efektiivsemaks muuta. Võibolla on lisa-projekte, oskusi, mida peaksid juurde võtma ja omandama? Millestki hoopis loobuma? Või vaja kinnitust, et oled õigel teel. Kõige raskem on mitte-teadlikult tegutsemine, sest nii void jääda kogu aeg ootama seda Ühte Päeva, mil eesmärk saavutatud. Töö peab pakkuma rahuldust ja olema nauding ning looma sulle väärtust!

töö mida armastad

  • Teed tööd, mis sind enam ei rõõmusta ja otsid väljapääsu. Või sul on nagu hunt kriimsilmal miljon ametit? Kas vahetada tööd? Milline töö valida? Kas muuta oma töö iseloomu? Kuidas ja mida edasi? Võibolla soovid oma senist töökogemust endale meeldivamaks muuta ja võibolla otsid midagi sootuks uut. Tööle kulutatav standardaeg 8 tundi päevas, 5 päeva nädalas (või ettevõtja-legend: 24/7) on liiga suur osa sinu elust, et tunda end õnnetult. Ja vastused on sinus olemas – lihtsalt vaja paberile panna, struktuur luua, prioritiseerida ja otsustada.
  • Tunned, et vajad karjäärialaste eesmärkide seadmisel abi. Peale kooli sai kuidagi sujuvalt töö, pakkumised on tulnud nii muuseas ja ei ole jõudnudki mõelda, MIKS sa oma tööd teed. Nüüd aga tahaks olla teadlikum ja kujundada oma elustiili ja visiooni järgi professionaalne tegevus. Kuidas jõuda 5 aastaga soovitud eesmärkideni? Mis on need sammud, mida saad iga päev teha, et viia ennast oma eesmärkidele lähemale? Vahepeal on hea, kui keegi nagu sporditreener vilet vilistab ja käseb trimmi tõmmata!
  • Soovid, et sinu oskused oleks rohkem nähtaval ja/või valmistud ette kaugemaks tulevikuks. Sa teed head asja. Sul on vajalikud oskused. Oled nii palgatöötaja rollis kui juhtub ka, et saad eratellimusi. Sa saad klientidelt head tagasisidet, aga tunned, et pikemas perspektiivis on oluline selgemalt oma oskustega nähtav olla ja oma “sõnum” võimalike tulevaste koostööpartnerite, tööandjate ja klientideni viia. Kuidas oma professionaalset kuvandit eetiliselt, maitsekalt ja hästi luua? Võibolla tahadki juba tasapisi kliendibaasi luua, aga ei oska kuskilt eneseturundamisega alustada. Tegelikult on kliendid olemas ja ootavad, et sa oleksid nende jaoks nähtaval, et sinu teenus neid kõnetaks. Aga olgem ausad, eneseturundus on raske ja tutvustustekstide loomine võtab tuned ja tuned, aga ikka asja ei saa, kui seda ise teha.
  • Teed pidevalt ületunde, aga ikka jääb midagi tegemata või tehtud saavad väikese mõjuga ülesanded. Kuidas teha vähem ja saavutada rohkem? Kuidas planeerida oma töid nii, et saaksid rahulikult keskenduda, kui vaja ja kiirelt teha asju, mis on tehnilisemad? Ajaplaneerimine on hädavajalik oskus. Üllataval kombel on tihtipeale võimalik oma aega planeerida nii nutikalt, et seda jääb kõvasti rohkem üle, kui võiksime arvata. Rääkimata sellest, et tegevus on nauditavam, kui näed, et tehtud asjad loovad tulemust ja ka loomulikult sissetulekut finantsilises mõttes.

“Liisi mõtleb kastist väljas ja see on see, mis andis minule nõustamises kiire edasiliikumise”

Igale küsimusele on vastus, mis võib aidata karjääris kiiremini ja teadlikumalt edasi liikuda

Sellised on vaid mõned situatsioonid, küsimused ja ristteed, mida me kõik oleme tundund ja tunneme. Mõni teema vajab aja mahavõtmist ja endale olukorra lahtimõtestamist, mõne asjaga saab aga koos spetsialistiga oluliselt kiiremini taas ree peale ja tegudele. Ja tihti tähendab see vaid ühte-kahte tundi nõustaja juures või kiiret telefoni või kirja tagasisidet oma mõttetele, CV-le, kord kuus peegeldust – kas prioriteedid paigas või hoopis mõni aeg intensiivsemat koostööd, et “juuniks pruuniks” aka “septembriks oma ettevõtte/uuele töökohale”.

Mis on sinu jaoks hetkel põletavaim karjäärialane küsimus?

Võta ühendust.

Jäta oma kommentaar