• et

6 omadust, mida vajad asukohavaba tööd tehes

Asukohavabadus tähendab vabadust

Me võime rääkida finantsvabadusest, asukohavabadusest, digitaalsetest ränduritest, miljonäride mõtteviisist või paindlikust tööst. Kõige selle keskmes on inimese ürgne soov olla vaba oma otsustamises kus, kellega, kuidas ja kunas ta tegutseb, antud juhul siis töö kontekstis. Olen varem kirjutanud elustiiliettevõtlusest ning kogu persoonibrändi kogukond ja see portaal on loodud just eesmärgiga anda sulle tööriistad, kuidas selline vabadus saada. Kui on midagi, milles ma ise olen edukas olnud, on just see vabadus valida ja vastutuse võtmine oma töö kujundamsie eest, enda ja oma klientide arengustrateegia valimise ja elluviimise eest läbi persoonibrändi kujundamise. Täna tahan jagada sinuga õppetunde sellest, mida tähendab vabadus valida oma elustiil ja karjäär, milliseid omadusi ja millist mõtteviisi on vaja. Kõiki neid omadusi saab õppida ja arendada, seega kui tunned, et kuskil on sinu jaoks hetkel takistus, siis tule, räägime!

Asukohavabadus algab vabadusega valida oma tee. Persoonibränd aitab sind selles, alates iseenda ambitsioonide mõtestamisest kuni eneseturunduseni välja. Alusta oma rada ja tule persoonibrändi koolitusele Tallinnas, 14. novembril!

Kuus mõtteviisi, mis on vajalikud asukohavabaks eluks

Olen oma karjääris pannud lauale lahkumisavaldusi, olnud koondatud, alustanud nullist ettevõtja-teed ning loonud midagi täiesti uut (persoonibrändi termini, ameti ja valdkonna diskussioonid), elanud Ibizal, Norras ja veidi Lõuna-Prantsusmaal, Helsingis. Pikka aega valisin oma kontori Tartus, kui oma “baasi” – sest mulle meeldib ka kontori-elu! Nüüd on aga palju reisimist rahvusvaheliste esinemiste tõttu ning kuna kliendid on üle Eesti, on palju tööd Skype teel. Olles ise paindlik, olengi nüüd peamiselt liikuv ja digivahendusel tööd tegemas. Seega tean, mida tähendab elu kontoris, elu palmisaarel ja elu “pisikeses” startupilikus Tartus.

Mis on siis need omadused, mida vajad asukohavabaks elustiiliks?

1. Distsipliin.

Distsipliin on esimene ja kõige olulisem faktor, sest kui sa ise kujundad oma tööd ja karjääri, on raske paluda kellelgi sulle öelda, kuidas sa elama pead. Seetõttu ongi paljud jäänud palgatöö juurde. Õnneks aga on distsipliin treenitav, vajalik motivatsioon saavutatav, kui seda soovid ja oled valmis pingutama.

2. Julgus küsida

Veel oluline on julgus küsida. Küsida sulle sobivaid tingimusi, küsida klientidelt, et nad sinu teenuseid ostaks ja küsida võimalusi enda turundamiseks.

Lisaks on veel neli omadust, millest aga võid kuulda rohkem allolevas Youtube videos:

Kui sul on vaja tuge oma harjumuste kujundamiseks, distsipliini ja eesmärkide seadmise osas, kirjuta mulle (liisi at persoonibrand.ee) ja loome selge süsteemi ja strateegia sinu asukohavabaks eluks. Kindlasti uuri ka teisi blogipostitusi selle kohta, kuidas oma elu oma tingimustel luua! Jälgi youtube-i kanalit, kust saad nõu, kuidas luua elu om atingimustel.

Pilt viimasest koolitusest, kus jagasin nõuandeid asukohavaba elu ja töö kujundamise kohta. Tartu Ettevõtlusnädal 2019. Foto: Katrin Reiljan.