• et
 • en

10 pühadelaua vestluse starterit

Juba on alanud hooaeg, kus saame kokku kolleegide, sõprade ja perega, et tähistada jõulupühi ja aastavahetust. Selle juurde käib enamasti suurem ja üsna pikalt kestev lõuna-või õhtusöök. Vestluse vürtsitamiseks ning oma vestluskaaslase kohta rohkem teadasaamiseks, pakun sulle välja hulga häid küsimusi. Need vestluse starterid ei jäta kindlasti kedagi külmaks ning pakuvad suurepärastele roogadele lisaks suurepärast arutelu. Miks mitte olla mitte-eestlaslik ja üllatada uusi tuttavaid ootamatu küsimusega või anda võimalus kauaaegsele tere-tuttavale end veidi avada. Pühademeeleolus on rahvas kindlasti avatum!

Ära unusta ka ise nendele küsimustele mõtlemast ning ole valmis, et ka sinult neid küsitakse!

Arendavaid ja mõtlemapanevaid küsimusi:

 1. Millise selle aasta kogemuse, tegevuse üle oled eriti uhke [isiklikus elus, ettevõtte arengus, …]? (Väike julgustus võib olla vajalik – ütle, et praegu on aeg kiidelda ja näidata, mille üle vestluspartner ise uhkust tunneb)
 2. 3 sõna, mis iseloomustavad sinu möödunud aastat? Esimesed, mis pähe tulevad.
 3. Mis oli kõige üllatavam, mis 2016. aastal juhtus, mida sa ei osanud kuidagi ette näha?
 4. Üks põnev/arendav/ootamatu kogemus, mille võtad uude aastasse kaasa?
 5. Üks kogemus, mille soovid jätta 2016. aastasse?
 6. Kellele oled üli-tänulik, kes sind sel aastal ühel või teisel moel toetas, õpetas?
 7. Kui mõtled tagasi aasta algusesse – või oma varasemale “unistuste/soovide” nimekirjale, siis mille võid nüüd sealt maha tõmmata? Midagi veel?
 8. Millise uue soovi, unistuse või eesmärgi lisad oma [tööalasesse, reisi, õppimise, … ] nimekirja?
 9. Millise uue oskuse, teadmise, hobi, kliendi või kogemuse saad nüüd oma portfooliosse lisada?
 10. Mida õppisid sellel aastal enda kui [ettevõtja, eksperdi, … inimese] kohta?

 

Lisaküsimusi vestluse arendamiseks:

 • Miks? Kui inimene ära vastab, olgu see lühem või pikem vastus, ja kui ta ei lisa põhjust, siis võid alati lisada Miks küsimuse.
 • Kuidas see juhtus? Räägi lähemalt?
 • Ja mis sa sellest järeldad?
 • See on suurepärane! (või mõni muu realistlik emotsioon – kõigile meeldib tunnustus. Oluline on osata näha, kus tunnustus on kohane ja seda ka anda!

Pane tähele, et hakates küsimustele vastama, avastad, kui palju olulist on korda saadetud. Kiiresti möödunud aasta oli täis huvitavaid ja ootamatuid juhtumisi, mis kindlasti arendasid aastatagust sind uues suunas. Küsimus on, mis suunas?

Vormi enda vastused eesmärkideks ja portfoolioks

Panid kindlasti tähele, et ülaltoodud on küsimused, mis võimaldavad sul saada selgemat pilti ka iseendast, oma arengust ja kui lisad küsimusele tööalase fookuse (nt “Mille üle oled oma töös eriti uhke?”), siis saad korraliku materjali enda CV, portfoolio ja eneseesitluse loomiseks. Samuti saad vastuseid kasutada uue aasta eesmärkide seadmiseks. Selleks olen loonud juhendid detailse CV täitmiseks (uued kliendid, oskused, täienda ka selle aasta osaletud koolituste ja kirjutatud artiklitega, seni kuni need veel meeles on!) ning uue aasta prioriteetide / eesmärkide seadmiseks. Soovitan selleks võttagi oma karjäär või oma ettevõtte fookus – nii ei lähe asi segaseks!

Ja kui need on tehtud ja pühad peetud, oled teretulnud oma detailse CV ja eesmärkidega minu juurde, et paika panna realistlik tegevuskava ning turundusplaan, mis viib sind ja su ettevõtet uuele tasemele!t