• et
 • en

Nõustamine-Juhendamine

Nõustamine-Juhendamine

Coaching ehk juhendamine

Juhendamine tähendab sinu toetamist oma potentsiaali avastamises, valikute tegemistes ja eesmärkide elluviimises. See võib olla ühekordne nõustamine, kus sul on konkreetne küsimus või soov saada oma mõtetes selgust või 6-kuune juhendamine, mille käigus looma sinu professionaalses elus fookuse, valid suuna ning viid selle ellu. Juhendame ja nõustame järgmistel teemadel:

 • karjääriküsimused, töö ja elustiili valikud,
 • ettevõttega alustamine ja oma isikliku brändi lanseerimine,
 • persoonibrändi kujundamine ja arendamine,
 • organisatsiooni, sh meeskonna juhtimine,
 • oma oskuste, teenuste, toote või ettevõtte kommunikatsiooni ja turundusalased küsimused,
 • otsuste tegemine karjääri, ettevõtluse, juhtimise ja turunduse vallas.

 

Nõustamisel ja juhendamisel saad

 • selgust selles, mis takistab seadmast või järgimast seatud eesmärke (õige töö, paremad tulemused ettevõttes),
 • seada selge ja realistliku tegevusplaani,
 • luua endale sobiv turundus- ja kommunikatsiooniplaan, mis aitab saavutada tulemusi ja juurutada isiklikku brändi,
 • saad uusi teadmisi ja oskusi organisatsiooni ja kommunikatsiooni juhtimisest, mida edaspidi ise rakendada,
 • tagasisidet oma CV-le, esitlusele ja kommunikatsiootsioonialastele küsimustele,
 • peegeldada ja jagada oma mõtteid ja valikuid, teha kindlamaid otsuseid,
 • nõu ja juhendamist kommunikatsioonieksperdilt konkreetsema mainekujundus- ja turundusküsimustes (sisuturundus-blogimine, sotsiaalmeedia, meediasuhtlus, visuaalse identiteedi loomine, veebileht, sündmusturundus, partnerlus, jne).

 

Liisiga persoonibrändi coaching-koostöö kestis mul neli kuud ja selle aja jooksul sain endas rohkem selgust, millises suunas ma edasi liikuda soovin. Liisi on väga kannatlik, aga nõudlik coach ja oskab samas sulle ka nõu anda, kuidas mingit konkreetset teemat selgeks saada. – Krista Teearu, Pilvebyroo.ee, raamatupidamise ja finantsalase blogi ja e-raamatute blogija ning autor. Vaata lisa, kuidas Krista räägib oma coachingu kogemusest siit.

Kellele on nõustamine ja juhendamine

 • juhtidele (tippjuhtidele, keskastme- ja valdkonnajuhtidele, spetsialistidele),
 • ekspertidele ja kõneisikutele, avaliku elu tegelastele,
 • eraettevõtjatele, oma ettevõttega alustajatele.

Toimub silmast-silma, e-kirja, Skype teel. Juhendan nii individuaalselt juhte, ettevõtjaid ja eksperte kui ka meeskondi ja gruppe. Juhendamist ja nõustamist võib küsida ühekordselt või kokku leppida pikema nõustamisperioodi koos erinevate eneseturunduse tegevustega. Tavapärane juhendamine kestab 4-6 kuud (ettevõtte lanseerimine, ettevõtjana alustamine, karjääripöörde tegemine, persoonibrändi kujundamine).

Pakume juhendamist koos meeskonnakoolitusega ning erinevate teiste teenustega – visuaalse identiteedi loomine, veebileht, portfoolio või tööle kandideerimine.

Esmakordne analüüs-kohtumine

Kui sul on mõte pikemat juhendamist võtta, aga pole kindel, kas see on sulle või kui sul on üks konkreetne küsimus, siis tule esmakordsele analüüs-kohtumisele. See on 1,5h – 2h kestev individuaalne kohtumine, kus

 • Selgitame sinu hetkeolukorda ja soovitud tulemust.
 • Selgitame mõned võimalused, kuidas võid ise edasi liikuda ja võimalused, kus võid kaasata juhendaja.
 • Saad juhendaja abiga endale hetkel segases küsimuses fookuse, selguse ja tegevussuuna.
 • Praktilist nõu konkreetselt sinu küsimuse kohta, olgu see karjäärivalik, turundus, eneseesitlus läbi CV, töökoha valik või ettevõtte lanseerimine ja sellega seonduvad küsimusd.
 • Peale kohtumist saad nõustamise raporti koos soovituslike tegevuste ja praktiliste ülesannetega.
 • Peale kohtumist saad ise valida, kas jätkad omal jõul, kaasad juhendaja või leiame mõne kolmanda võimaluse.

Suur tänu! Juba korra [saadud kohtumise raportit] läbi lugedes oli väga huvitav. Kui rääkides tundus, et peale jäi minu eklektiline ja siplev mõttevoog, mida olen oma peas lõputult kuulnud. Lahkudes asusin 6 kuu ülesannet tegema… Kusjuures sinna minu üllatuseks lisandus sissetuleku võimalusena uusi võimalusi. Sinu kokkuvõte oli sisutihe ja tohutult hästi peegeldav ning professionaalne. Tekitas veel suuremat usaldust Sinu tegevuse suhtes. – Kristel, vabakutseline projektijuht; teenuseks: individuaalne nõustamine eneseteostuse leidmiseks

Meie kliendid on enamasti eraettevõtjad või selleks saada soovijad, juhid ning vabakutselised, kellel on huvitav tegevusvaldkond. Isikud, kes soovivad ise kujundada oma tööelu, mis arvestaks nende huve ja elustiili ning soovivad tööle kanideerides kindla peale minna. Juhid, kes soovivad oma juhtimisega toetada meeskonda ja mõista, kuidas nad saavad kommunikatsiooniga ettevõtte arengut toetada ja oma brändiga nähtavust suurendada. Inimesed, kes on teelahkmel ja soovivad selgust oma edasistes professionaalse elu küsimustes.

Liisi aitas mul mu enese identiteeti selgemini määratleda, analüüsides, mis on minu tugevaimad ja isikupäraseimad küljed ning mida peaksin kodulehe kaudu veelgi selgemini kommunikeerima, et jõuda just nende koostöökontaktideni, kelleni sooviksin.

Meie teed ristusid Liisiga päeval, mil olin lubanud ühele ettevõttele saata oma töistest tegemistest ülevaate – moodsa nimega portfoolio. See oli edasise koostöö aspektist mulle oluline ja otsisin netist võimalusi selle koostamise kohta. Nõnda juhtusin oma eksirännakutel internetiavarustes Liisi kodulehele, kus oli kõigest sellest juttu. Võtsin temaga ühendust ning sain juba esimese telefonikõne pinnalt targemaks – targemaks selles osas, et tegelikult oli kõik, mida ma vajasin, mul juba olemas, mu enda kodulehe näol. Ent veel selgus, et asjad saaksid olla veel palju paremini. Ning et kui soovin, et minu tegemisest päriselt ja selgelt aru saadaks, tuleb selle kodulehega veel tööd teha. Läks aga nii, et mul on nüüd päris uus koduleht.

Tajusin Liisi olemuses inspireerivat energiat ning äärmiselt konstruktiivset mõtteteravust. Sellesama “inspireeriva teravusega” näitas ta mulle teed. Teed minu eneseni. – Kairi Oja, vabakutseline ajakirjanik, toimetaja ja autor, www.freelancewriting.eu Teenuseks: juhendamine seoses veebilehe kui portfoolio kujundamise, tekstidega, lähtudes eesmärkidest.

Persoonibrändi Agentuuri kontor

Kohtumised toimuvad Agentuuri kontoris Tartus (Riia 15b, V korrus) või telefoni/Skype teel.

 

21 22 2

 

 

 

Mari-Liis Makus Glass Design