• et

Laura Vesiloik blogimisest: Käi oma südame järgi

Suvekuudel võttis blogija Laura Vesiloik ette oma blogi uuendamise, paludes selleks abi Persoonibrändi Agentuuri tiimilt. Selge visiooniga ja kindla eesmärgiga oma lugejatele ja partneritele kvaliteetsemat ja selgemat veebileht-blogi pakkuda, oli meil, kujundajal ja veebitegijal lihtne tema soovi täita. Nii saigi augustis värskenduskuuri tema blogi “Kõik on mööduv, nautige hetke”, tõstsime endise vanalt Blogspoti blogilt selgemale ja lihtsamale WordPressi platvormile ja ühendasime tema isikliku domeeninimega. Tulemuseks tervik, mida saad näha siit: http://nautigehetke.com. Lisaks veebi ümberkujundamisele tegime talle ka vajaliku veebibänneri ja tippisime veebilehe kujundust selgeks, omanäoliseks ja kergelt jagatavaks. Töö kiire ja korralik ja Laura sõnul väga vajalik.

Küsisime, miks ta valis Agentuuri oma veebilehega tegelema ning uurisime tema enda blogimise kohta.

Minu jaoks oli kõige olulisem ettevõttega hea klapp leida. Kui see on saavutatud, siis on juba lihtne edasi toimida. Agentuuri teenusega jäin väga rahule ning see vastas minu ootustele. Meeldis kiire ja konkreetne omavaheline suhtlus ning lõpptulemus.

Laura lisab, et uus ja korralik blogilehekülg on avanud palju uusi uksi ning toonud mulle häid pakkumisi. Kuidas Laura ise alustas, seda võid lugeda juba tema vastustest. Soovime, et see inspireeriks ka sind leidma oma teema, oma viis ja oma sihtgrupp, kes sinu mõtetest tuge, infot või inspiratsiooni saaks ja mis pakuks sulle särtsu.

Praktilise poole pealt võid veel uurida “Blogimine, kuidas alustada?” ja “Mis on ja kuidas kasutada sisuturundust?“. Kui endal mõtted selged või vajad nõu selgitamisel, tule uuri lähemalt, kuidas saame blogimisel aidata või telli kohe sobiv blogi koos vajalike kujundustega.

Laura blogimise lugu

Kes sa oled, millega tegeled?

Olen 23 – aastane hetkel kodune abielunaine ning ema oma 8-kuusele beebile.

Millal alustasid blogimisega?

Alustasin blogimisega 2012. aasta detsembris ning siis kirjutasin puhtalt sellepärast, et oma mõtted kirja panna.

Millest sinu blogi räägib?

Laura oma perega, kes on ka blogi keskpunktis

Laura oma perega, kes on ka blogi keskpunktis

Minu blogi on aastatega muutunud beebi- ja pereblogi keskseks. Kirjutan oma pere tegemistest ning erinevatest käimistest mujal. Algselt oli blogi eesmärk kirjutada perekonnale/sõpradele/tuttavatele. Ajaga kogunes lugejaid juurde ning otsustasin blogi ka sotsiaalmeediasse viia.

Miks blogimine sinu jaoks oluline on?

Mulle väga meeldib kirjutada ja panustada aega mälestustesse. Olen suur pildistaja/filmija ning üritan talletada kõik enda jaoks olulise. Tulevikus on vahva vaadata, mis tehtud sai.

Kuidas on sinu lugejad blogimisest kasu saanud?

Kirjutan palju oma kogemustest. Lugejate arv on viimasel ajal üsna palju kasvanud, seetõttu olen ka mõelnud rohkem teenuste/toodete arvustamisele.

Kas ja kellel soovitaksid blogima hakata?

Blogida soovitan kõigil, kellele meeldib kirjutada. Lihtne viis oma mõtteid edasi anda ning miks mitte ka raha teenida.

Kui oluline on kvaliteetne blogi, ilus visuaal ja selge enesetutvustus blogis?

Alguses ei pööranud sellele nii palju tähelepanu, kuid nüüd, lugedes ka ise palju erinevaid blogisid, on see muutunud oluliseks. Lugejal peaks olema blogi lehel lihtne ja arusaadav ringi uudistada.

Mis on sinu tulevikuplaan?

Plaanin jätkata blogimisega ning olen alati avatud uutele projektidele. Selle aasta septembris hakkan koostööd tegema Delfiga, täpsemalt www.moodnekodu.ee, kuhu kirjutan kogu protsessi oma maja ehitusest. Tulevikus sooviksin kindlasti rohkem testida erinevaid tooteid ja teenuseid ning anda neile oma hinnang. Samuti tahaksin lugejate kasuks läbi viia erinevaid loose. Kindlasti on soov hoida ka sama joont mis siiani, et blogi mitte muuta reklaamallikaks.

Mida sooviksid oma kogemusest blogijana Eestis edasi anda neile, kes mõtlevad või on alustanud blogimisega?

Blogimisega alustades pead arvestama, et arvamusi on erinevaid ning sinuga ei pruugita alati nõustuda. Minu soovitus siinkohal on, et käi ikka oma südame järgi.

Kui avaldad arvamust mingil teemal, siis mõtle see enne enda jaoks hästi läbi ning jää endale kindlaks. – Laura Vesiloik

Blogimine ja isiklik mainekujundus käivad käsikäes

Blogimine on täna väga lihtne võimalus jagada oma teadmisi, tutvustada oma mõtteid ja valdkonda. Tüüpiline blogimine on teksti kirjutamine. Kui sa pole kirjutaja-tüüpi, siis järjest enam on populaarne ka video-blogid ja loovalt lähenedes leiad veel viise, kuidas järjepidevalt ja huvitavalt sisu luua, mida jälgima hakataks. Kõige olulisim on aga järgida oma põhimõtteid ja jagada seda, mida tead, pakkuda head ja huvitavat sisu ja teha seda järjepidevalt. Persoonibrändi ja isikliku mainkeujunduse tähtsuse tõus paneb ka uued nõudmised ekspertidele, sportlastele, kunstnikele, poliitikutele ja teistele olla pidevalt nähtaval. Kasulik on blogimine ka siis, kui alles kujundad oma valdkonda. Blogi võib olla ka heaks portfoolioks. Mis iganes ka sulle oluline on, meil on hea meel, kui saame selles sind aidata. Uuri lisa.

Mis teemadel sina blogida sooviksid? Mis sinu suurimaks takistuseks on hetkel? On sul hoopis mõni lemmikblogi, mida loed? Jaga oma mõtteid kommentaarides!

 

Jäta oma kommentaar