• et

Kriisistrateegia väikeettevõtjale ja spetsialistile

Kuidas tulla toime muutustega töötaja või väikeettevõtjana?

Ma ei taha täna pikalt kirjutada. Praegu on lisaks enese hoidmisele, aeg panna ka oma vastupidavus, fokusseerimisvõime ja muutustega toimetuleku võime proovile. Olgem ausad, elame muutuste ajastul ja ootamatu muutus tähendab, et kuigi võime olla väga paindlikud, ei saa me kunagi 100% valmis olla. Suurema edu ja toimetuleku erakorralise situatsiooniga võimaldab oskus ja võime kiirelt (ümber) fokusseerida, pöörata tähelepanu sellele, mida kontrollid ja mida saad praegu teha. Minu hetkeolukord on väga erinev sinu ja iga teise omast, nii nagu sinu olukord on erinev sinu naabrist ja kolleegist. Me kõik aga saame otsustada teha parim olemasolevast situatsioonist. Selleks on olemas tööriistad. Panin kokku enda jaoks olulised küsimused ja sammud, mis aitavad muutuste ajal kiirelt tähelepanu suunata tähtsale. Ja siis tegutseda.

Kriisistrateegia

Pakun sulle allalaadimiseks sinu isiklikku kriisistrateegia lehte, kuhu saad kaardistada oma väljakutsed, selgelt näha, mida kontrollid ja seada kohesed sammud, millega tegelema hakata. Praegusel ajal on haavatavamad väikeettevõtjad, kelle sissetulekud sõltuvad ostjatest, paljud töötajad, kellel on oht koondatud saada või kelle töö on teadmata peatunud. On kohti, kus see strateegia kuidagi ei aita, kuid loodan, et saad seda kasutada siiski enda arenguks, enda võimaluste kaardistamiseks ja kiireks edasiliikumiseks. Muide, ka isiklik SWOT analüüs võib kasuks tulla! Leiad selle siit.

Lae alla kahe-leheline olukorra kaardistus ja strateegia põhi, mis aitab saada fookus olulisele ja õppida praegusest kriisist midagi, mida edaspidi rakendada.

LAE ALLA:Kriisistrateegia väikeettevõtjale, spetsialistile, töötajale.

Kuidas mina tegutsen ja lähenen kriisisituatsioonidele


Minu jaoks hetkel on esmatähtis terveks jäämine ja enda vaimse heaolu hoidmine. Ma saan seda teha, kuna minu varasemad tööalased valikud on sellised, mis võimaldavad teha kiireid muudatusi. See on alati olnud minu teadlik valik, sest ma hindan paindlikkust, mitmekülgsust ja vabadust. Nii olen tugevam just muutlikes situatsioonides.

Teiseks, olen finantsiliselt end turvanud. Isegi kui peaksin kõikidest klientidest loobuma, olen end varunud piisava rahavaruga, et ei pea hakkama tegema valikuid halva ja veel halvema vahel.

Kolmandaks, mul on mitu tööalast väljundit. Olen teadlikult enda kogemuste ja oskuste pagasit täiendanud väga erinevate valdkondadega, nõustamisest massaažini, kommunikatsioonist keelte oskusteni. See annab mulle kindlustunde, et võin kasvõi homme vahetada valdkonda (kuigi hetkel ei pea). Enda oskuste varasalve tuleb täita ja tunda!

Neljandaks, püüan endas arendada vaimset ja füüsilist tervist ja vastupidavust. Liigun regulaarselt, teen hingamisharjutusi ja suudan ise end tegudele motiveerida. See on minu arvates kriisisituatsioonides esimene ja kõige olulisem tegevus. Kui saan sind nendes küsimustes aidata, siis palun võta ühendust, minu Skype-liinid on avatud. Kirjuta liisi@persoonibrand.ee.

Viiendaks, ma ei koorma end erinevate uute infoallikate, seriaalide ja õppeprogrammidega, ega ka “nüüd lõpuks on puhkus” mõttega. Minu igapäeva väljakutsetes on juba piisvalt raamatuid, õppeprogramme ja isiklikke ning professionaalseid väljakutseid, mis muudavad kriisisituatsiooni lihtsalt teiseks tavaliseks päevaks, kus tuleb tervisega rohkem ettevaatlik olla. Kuna iga päev tuleb enda puhkuse eest hoolt kanda, siis ei tähenda see enese-isolatsioon ka erilist muutust puhkuse kavas. See aitab hoida taas normaalsust keerukas olukorras.

Kui su elu on igapäevaselt paigas ja paindlik, siis on kriisiolukord väljakutseks, millega saad kenasti toime tulla.

Kriisiolukorras olles on aga sinu ülesanne mõelda, mis on see sinu võimalus, mis on sinu jaoks tegelikult tähtis ja kes sa inimesena oled. Vastupidavus on treenitav ja tänane olukord on selleks väga hea võimalus.

Veelkord, LAE ALLA Kriisistrateegia väikeettevõtjale ja hoia end vaimselt vormis.

Palun jaga postitust ka teistele, kellel sellest abi võib olla.